Karton Çanta Fiyatları

Karton Çanta Fiyatları

 • Ebat
  Baskı Rengi
  Kağıt

  Resimli işlerde kabartma lak yapılamamaktadır. Bu tarz çalışmalarda kısmi lak seçeneği seçilmelidir.

  Lak
  İp Rengi

 • Karton çanta üretim süremiz 5 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Karton Çanta Basımı ve Karton Çanta Fiyatları neye göre belirlenir, işletmenize uygun karton çantayı nasıl seçebilirim diye düşünüyorsanız bu yazı size yeterli bilgi birikimi verecektir.

Karton Çanta Nedir? Nerelerde Kullanılır

Karton çanta firmaların marka bilinirliğini sağlamak amacıyla kullanılan pazarlama ürünlerinden biridir. Karton çantalar müşterilere alışveriş yaptıkları ürünü koymaları için verilir. Güzel tasarlanmış karton çantalar müşteriler tarafından daha sonra da günlük hayatlarında da kullanılır. Böylece firma için kalıcı bir reklam aracı elde edilmiş olur. Elden ele taşınan ve sürekli göz önünde olan karton çanta üzerine basılan firma logosu, markası ve bilgileri birçok insan tarafından görülerek akıllara yer edecektir. Karton çanta kullanıldığı sürece firmanın etkili reklamı yapılmış olacaktır. Bu nedenle karton çantanın kaliteli ve uzun kullanım için uygun hazırlanmış olması önemlidir.

Karton Çanta Baskı Ölçüleri

Karton çanta dikey veya yatay olarak tasarlanır. Küçük, orta ve büyük boy olarak basılabilir. Körüklü tarzda tasarlanan karton çantaların standart ölçüleri şunlardır: 7*17*25 cm dikey, 8*25*35 cm dikey, 10*25*38 cm dikey, 13*54*37 cm yatay şeklindedir. Firmanın satışa sunduğu ürüne ve kişilerin isteklerine göre boyut seçimi yapılabilir.

Karton Çanta Çeşitleri

Karton çantalar üretildikleri malzemeye göre farklı çeşitleri olan ürünlerdir. Kağıt türüne göre karton çanta çeşitleri şunlardır:

 • Amerikan Bristol karton çanta: 110 ile 400 gram arası ağırlığa sahiptir. Bir tarafı mat diğer tarafı parlak olan kâğıt oldukça dayanıklı bir malzemedir. Sert ve iki tarafı beyaz olması nedeniyle çok sık tercih edilir.
 • Kraft karton çanta: Geri dönüşüm özelliği nedeniyle çok tercih edilen bir karton çanta çeşididir. Maliyeti düşük olan kraft karton gri renklidir.
 • Kuşe karton çanta: Mat selefon ve parlak selefon olmak üzere iki farklı çeşidi olan karton çanta çeşididir.
 • Krome Karton Çanta: Maliyeti en düşük olan karton çeşididir. Baskı yüzeyi beyaz içe gelen kısmı gri olan karton çanta çeşididir.

Şekillerine göre ise dikey ve yatay çantalar olarak çeşitlere ayrılır. Boyutlarına göre ise küçük, orta ve büyük boy olarak karton çanta çeşitleri vardır. Karton çantalar körüklü özellik ile tasarlanır, Bu tüm özellikler Karton Çanta Fiyatları Konusunda farklılık göstermektedir.

Karton Çanta Basımının İşletmenize Yararları

Karton çanta işletmeler için kaliteli bir duruş ve prestij yaratır. Kaliteli karton ile üretilmiş güzel görünümlü bir karton çanta firmanıza saygınlık kazandırır. İnsanlarda karton çanta hediye edilen işletmelerden alışveriş yapma ve bu karton çantayı günlük hayatta kullanma eğilimi vardır. Bu nedenle işletme tarafından satın alınan ürünün karton çanta ile sunumu yeni müşteriler edinmek için önemli bir pazarlama stratejisidir. Karton çanta üzerine marka, logo, amblem, firma ismi ve bilgileri basıldığında sürekli kullanılması markanızın tanınmasında büyük rol oynar. Doğal bir reklam aracı olarak markanızın binlerce kişiye ulaşmasını sağlar. Uzun süreli bir reklam yapmanıza olanak tanır. Müşteri memnuniyeti sağlayan karton çanta ile sürekli işletmenizi seçen daimi müşterileriniz olur. Marka değerinizin yükselmesini sağlar. üzerine uygulanan marka ve logo baskınız hafızada kalacak ve dikkat çekici özellikte olursa markanızın pek çok insan tarafından tanınmasını ve hatırlanmasını sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenize ulaşmanıza ve yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olacaktır. Poşet çantanın doğaya zarar verdiği ve karton çantanın doğada çözünebilen, geri dönüşümü mümkün olan bir çanta olması firmanız için doğayı düşünen duyarlı ve güvenilir bir imaj yaratır. Doğaya katkı sağlayan bir işletme olarak itibarınız bir kat daha artar.

Karton Çanta Baskısı Etkili Nasıl Hazırlanmalı

Firmaların pazarlama ürünü olarak seçeceği karton çanta ne kadar etkili olarak hazırlanırsa o denli iyi reklam olur ve geri dönüşü de hızlı olacaktır. Etkili bir karton çanta hazırlanması için öncelikle çanta yapımında kullanılacak kartonun kaliteli ve dayanıklı olması gerekir. Kaliteli karton çanta firmanızın da kaliteli ve güvenilir olduğu imajını sergiler. Karton çanta üzerine uygulanacak firma bilgileri, marka, logo, amblem, slogan gibi tanıtım unsurları dikkat çekici ve hafızada kalıcı tarzda basılmalıdır. Baskı kalitesi karton çantanın tanıtım aracı olarak kullanımı için çok önemlidir. Özellikle kadınlar alışveriş esnasında aldıkları karton çantaları saklayarak günlük hayatta kullanmayı çok severler. Bu sebeple karton çanta dayanıklı olursa uzun bir süre reklam aracı olarak kullanılacaktır. Etkili olabilmesi için baskı için kullanılacak renkleri parlaklık ve baskı kalitesi çok iyi uygulanmalıdır.

Karton Çanta Fiyatları Öncesi Baskı Aşaması

Karton çanta basımı öncesi bazı hususlara dikkat etmeniz etkili bir çanta yaptırmanız açısından faydalı olacaktır. Karton çanta baskı aşamasında ilk adım tasarımdır. Basım öncesi şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Karton çanta için ilgi çekici bir tasarım önemlidir. Renk seçiminizi dikkat çekici ve uyumlu olacak şekilde yapmalısınız.
 • Karton çanta boyutunu sattığınız ürünün ölçülerine uygun olarak belirlemelisiniz. Satışını yaptığınız en büyük ürüne göre düşünüp karton çanta içerisine sığacak şekilde boyut belirlemelisiniz.
 • En doğru tasarımı yapmak için karton çanta örneklerini inceleyiniz.

Basım öncesi hazırlıklarınızı yaparak karton çanta tasarımınızı hazırladıktan sonra basım aşamasına geçebilirsiniz.

Karton Çanta Basımı Sonrası Ekstra İşçilik

Karton çanta basımı yapıldıktan sonra basım ekibi ekstra bir işçilik ile çanta iplerini takar ve çantanın baskı kalitesinin kontrollerini yapar. Çanta üzerine basılan logo, marka ve iletişim bilgilerinin kusursuz bir şekilde basılmış olduğundan emin olmak için tek tek kontrol edilir. Renklerin düzgün çıkıp çıkmadığı, baskı düzensizlikleri var mı yok mu gibi tüm incelemeler yapılarak eksiksiz bir şekilde firmaya teslim edilir.

Karton Çanta Fiyatları Öğrenmek İçin Gerekli Bilgiler

Karton çanta fiyatları çanta yapımında kullanılacak karton çeşidine ve kalitesine göre değişir. Karton çantanın büyüklüğü de fiyat belirleme konusunda etkendir.

 • Adet sayısı
 • ebatı
 • dikey mi yatay mı olacağı

gibi bilgileri göndermeniz yeterli olacaktır. Karton çanta basımı fiyatları için, Kaliteli ve en uygun fiyat garantisi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Yılların verdiği tecrübe ile cazip ödeme seçenekleri ile kaliteli karton çanta basımı hizmeti veriyoruz.

Ayrıca farklı bir reklam aracı olan, Cepli dosya fiyatı, ve tutkallı bloknot fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

7x17x25cm, 8x16x23cm, 8x25x35cm, 9x24x17cm

Adet

1000, 2000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.