Dergi Basımı

Dergi Basımı

 • Ebat

  44 sayfaya kadar olan ürünlerde standart tel dikiş, 48 sayfa ve üzeri işlerde ise amerikan cilt kullanılmaktadır.

  Sayfa Sayısı (Kapak Dahil)
  İç Sayfa Gramajı
  İç Sayfa Kağıdı
  Kapak Kağıdı
  Kapak Selefonu

  Lak seçilmesi halinde kapak selefonu mat olarak yapılmaktadır.

  Resimli yerlere kabartma lak yapılamamaktadır, bu tarz çalışmalarda kabartma yerine kısmi lak seçilmelidir.

  Kapakta Lak

 • Dergi baskı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Dergi basımı ve dergi baskı fiyatları tüm aşamaları ile yazımızda bulabilirsiniz.

Bir iletişim aracı olarak tercih edilebilecek olan dergiler marka ya da firmanızın hedef kitlesi açısından son derece önemlidir. Yayınlamak istediğiniz dergiyi hangi alanda yayınlamak isterseniz isteyin mutlaka baskı ve tasarım kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Baskı aşamasından başlanarak insanların beğenisine sunulma aşamasına gelene kadar her türlü detay ile yakından ilgilenilmelidir. Dergi çıkarılmak isteniyorsa göz önünde bulundurulması gereken en önemli detay derginin içeriğinin çok kaliteli olması ve bu içeriğin insanların anlayabileceği şekilde dizayn edilmesidir. Kaliteli bir baskısı olan dergi birçok insan tarafından defalarca okunabilir ve elden ele dolaştırılabilir.

Derginin basım aşamasından önce derginin nasıl basılması ve tasarımının nasıl olması gerektiğine de detaylı bir şekilde yer verilmesi gerekiyor. İyi bir dergi basımında matbaanın kalitesi de son derece önemlidir. Baskı hatası oluşmaması ve birçok numunenin boşa gitmemesi için her detay titizlikle incelenmelidir. Derginin kusursuz bir şekilde oluşturularak insanların beğenisine sunulabilmesi için son teknoloji baskı makinelerinin kullanılması ve kaliteli boyalara yer verilmesi oldukça önemlidir. 

Dergi Basımı Konusunda Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Dergi basımı aşamasına geçmeden önce mutlaka içeriğin kontrol edilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Bu aşamadan sonra tasarımın belirlenmesi ve içeriğin dergi üzerinde duruş şekline karar verilmesi önem taşıyor. Bir dergide görsellik son derece önemlidir. Firma isminizin, ambleminizin dergi üzerinde insanların göreceği şekilde bulunmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Dergi basımı aşamasında en önemli konu ise kapak tasarımının kusursuz olmasıdır. İyi bir kapak tasarımı sayesinde son derece dikkat çekebilir ve insanların beğenisini kazanabilirsiniz. Derginin içerisinde kullanılacak görsellerin de yüksek çözünürlükte olmasına büyük bir önem verilmesi gerekiyor. Görsellerin dergi içerisindeki görüntüsü önemli olduğu kadar derginin amacına hizmet etmesi de oldukça önemlidir. Amaca hizmet etmeyen bir görsel dergi içerisinde yer kaplamaktan başka bir işleve sahip olmayacaktır. 

Dergi Basımı Boyutu ve Kağıt Kalitesi

Dergi baskısı yaptırmayı düşünenler içerik ve görsellik kadar derginin boyutları hakkında da yeterli bilgiye sahip olması gerekiyor. Genelde standart olarak A4 Ebatında bastırılan dergiler, farklı özel ebatlarda da basıla bilmektedir. Dergiyi mat ya da parlak kağıtlara bastırabilirsiniz. Bir dergide dokunuş çok önemli olduğundan ve insanların da dokunuşu keyifli olan dergileri incelemekten hoşlandığı göz önünde bulundurulursa daha parlak ve kaygan zemini olan kağıtların kullanılması daha uygun olacaktır. Farklı dergi basım çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Ancak burada asıl önemli olan bastırmak istediğiniz derginin insanların dikkatini çekmesi ve incelemeye değer bulmasıdır. Kaliteli baskıda olan dergiler her zaman insanlar tarafından daha çok ilgi görecektir. Derginin boyutunun firma amacınıza uygun olması son derece önemlidir. İnsanların kolayca okuyabileceği ya da ulaşabileceği boyutlar her zaman idealdir.

Dergi Baskı Aşaması ve Sonrası

Bir dergide olması gereken tüm içerik hazırlanıp tasarıma da karar verildi ise baskı aşamasına geçilebilir. Baskı sırasında oluşabilecek tüm sorunlar önceden görülebilmelidir. Boya ve kağıt kalitesi derginin kalitesi demektir. Bu yüzden her zaman bu malzemelerde yüksek kalitede olanlara özen gösterilmelidir. Basım işlemi başladıktan sonra ilk çıkan dergi örnekleri incelenir ve sorunsuz ise baskıya devam edilir. Tüm basım işlemi boyunca büyük bir özen ve titizlikle çalışma sürdürülür. Basım işlemi sona erdikten sonra da ciltleme işlemlerine başlanır ve dergiler hazır hale getirilir. Basımdan sonra tamamlanmış olan sayfalar, sayfa numaralarına göre bir araya getirilir ve belirlenen dikiş yöntemi ile dergi sayfaları bir araya getirilir. En son olarak da kapak kısmının eklenmesine geçilir. Kapak kısmının eklenmesi sırasında kişilerin isteğine göre kabartma ya da varak baskı istenirse onlar uygulanır. Kapak işi de tamamlandıktan sonra dergiler dağıtıma hazır hale getirilir. Tüm dergiler istenilen sayıda olacak şekilde paketlenir ve müşteriye kargolanır, Veya ofisimizden de teslim aldırabilirsiniz.

Dergi Baskısı Kalitesi Neden Önemli

Kurum imajınız açısından bastırmak istediğiniz derginin basım kalitesi büyük bir önem taşıyor. Renk düzeni, kağıt kalitesi, içeriğin dergi üzerindeki dizaynı, kapak tasarımı ve baskı sırasında kusursuz işlem yapılması oldukça önemli olan aşamalardır. Her detayını özenle hazırladığınız derginin basım aşamasında da büyük bir titizlik gösterilmesi gerekiyor. İlk basılan örneklerde sorun yoksa basıma devam edilebilir. Ancak ilk baskılarda oluşabilecek hatalar için basım durdurularak gerekli düzeltmeler yapılır ve sonrasında tekrardan basım işlemine devam edilir.

Kaliteli bir baskı ve yüksek çözünürlükte görsellik arayan insanlara verdiğimiz matbaa hizmetleri sayesinde son derece kaliteli dergi çıkarabilirsiniz. Kurum imajınız açısından standartları yüksek bir dergi çıkarmak istiyorsanız hizmetlerimizden dilediğiniz gibi yararlanabilir, dilerseniz bizlerden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Müşterilerimize dergi çıkarılma aşamasında tasarım, renk seçimleri, kağıt kalitesi ve daha birçok konuda yardımcı oluyoruz. Böylece basılan dergiler sayesinde insanların aklında daha kalıcı bir hale gelebiliyorsunuz. Bizimle iletişime geçtiğiniz taktirde derginin çıkarılma aşamaları ve sonrasındaki detayları hakkında birçok bilgiyi edinebilirsiniz. Dergi basım fiyatları basım sayısına ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Özel Dergi Basım Fiyatları Nasıl Öğrenilir

Eğer özel ebat bir derginiz var ise, veya teknik özellikleri sitemizde yok ise, aşağıdaki bilgileri bize eksiksiz göndermeniz halinde en kısa zamanda tarafınıza fiyat teklifi gönderilecektir;

 • Derginin Ebatı
 • Yatay mı Yoksa Dikey Ebat mı olacağı
 • Adeti
 • İç ve Kapak Gramajı
 • Kapakta lak olup olmadığı

İç kağıt gramajı 170 gr fiyat almak için, diğer ürün grubumuz olan Katalog Basım Fiyatları kategorisini inceleyebilir siniz.

Ek bilgi

Ebat

A4 Dikey

Sayfa Sayısı (Kapak Dahil)

12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 68, 72

Adet

500, 1000, 2000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.