Katalog Fiyatları

Katalog Fiyatları

 • Ebat

  52 sayfaya kadar olan ürünlerde standart tel dikiş, 56 sayfa ve üzeri işlerde ise amerikan cilt kullanılmaktadır.

  İç Sayfa Gramajı
  İç Sayfa Kağıdı
  Kapak Kağıdı
  Kapak Selefonu

  Lak seçilmesi halinde kapak selefonu mat olarak yapılmaktadır.

  Resimli yerlere kabartma lak yapılamamaktadır, bu tarz çalışmalarda kabartma yerine kısmi lak seçilmelidir.

  Kapakta Lak

 • Katalog basımı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

katalog fiyatları etkileyen bir çok etken bulunmaktadır. Bu unsurları hemen inceleyelim;

Katalog Basımı Konusunda Grafik Çalışmasının Önemi

katalog baskı firmanın ürünlerinin tanıtımının yapılabilmesi ve insanların bu ürünler hakkında detaylı bilgiler edinmesine yarayan reklam araçlarından biridir. Birçok reklam kampanyasına verilen önem kadar bu ürün grubu içinde gereken özenin gösterilmesi oldukça önemli.

Grafik çalışmasının hazırlanmasında birçok önemli ince detay vardır. Kağıt kalitesi (parlak kuşe kağıt veya mat kuşe kağıt) görsellik (parlak selefon veya mat selefon) ürünlerin ücret bilgisi, firmanın imajını yansıtıp yansıtmadığı gibi konular detay bilgiler arasında yer alıyor. Tasarım ürün tanıtımı için hazırlanıyorsa her ürün bilgisi için gerekli görsellerin ve fiyat bilgilerinin tasarımcıya verilmesi gerekiyor. Online matbaa güvencesi ile sipariş geçebilir, çalışmanızı ek bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz.

Ödemelerinizi havale/eft veya taksit ile ödeme imkanı yapılabilmektedir. Katalog basımı işleriniz kargo ile türkiye nin dört bir yanına istediğiniz adet de gönderimini yapmaktayız.

Katalog Basım ile Marka Kimliğini Ön Plana Çıkarın

Katalog basım ile marka kimliğini en iyi şekilde yansıtan tasarım hazırlanması son derece önemlidir. tasarımlar marka değeri açısından büyük bir önem taşıyor. Mutlaka ürünleri en iyi şekilde yansıtmasına ve firmanın akılda kalıcılığını arttırmasına önem verilmelidir. Çok karmaşık olmayan tasarım tercih edilerek ürünlerin ön plana çıkarıldığı tasarımlar sayesinde firmaların akılda kalıcılığı daha yüksek olup insanlar tarafından olumlu karşılandığı bilinmektedir.

Bu nedenle tasarım seçiminde vurgulanması gereken en önemli iki öğe marka kimliğiniz ve ürünlerin net bir şekilde yansıtılmasıdır. buda grafik çalışmasını yapan kişiye büyük görev düşmektedir. katalog baskı yaptırmaya başlamadan önce bu katalog baskıları açısından amacınızın ne olduğunu belirlemeniz gerekiyor.

Hangi kitleye hitap etmek istiyorsanız o kitleyi dikkate alarak oluşturulmasına özen göstermelisiniz. Müşteri katalog baskı işlemine baktığı zaman ne anlatılmak istendiğini ya da ulaştırılmak istenilen mesajın ne olduğunu anlayabilmelidir. Eğer ürün tanıtımı açısından hazırlamayı düşünüyorsanız ürünlerin düzenli bir şekilde üzerinde yer alması gerekiyor. Dikkat çekici ürün görselleri ile zenginleştirilmeli ancak gereksiz ayrıntılardan da olabildiğince kaçınılmalıdır.

Ürün görsellerinin yanında ürüne dair bilgilerin detaylı şekilde verilmesi ve kişide bu ürünü satın alma isteğinin ortaya çıkarılması gerekiyor. Ürün tanıtım kataloglarında kullanılacak kağıdın ve boyaların da kalitesinin yüksek olması ve katalogu inceleyen kişiyi yormayacak şekilde hazırlanması gerekiyor.

İyi Bir Katalog Baskısı İçin Püf Noktalar

Kaliteli ve insanların dikkatini çekecek katalog baskısı çalışması hazırlatmak istiyorsanız bazı önemli detayları göz önünde bulundurmalısınız. İyi bir baskı için mutlaka görsel seçiminde titiz davranmak zorundasınız. Kurumsal renk seçeneği ile titizlikle hazırlanmayan ve kalitesiz görsellere yer verilmesi insanların bu katalogları detaylı bir şekilde incelemesine engel olacaktır.

 • Yüksek kalitede ve profesyonel olarak hazırlanan görseller ve fotoğraflar kullanıldığı taktirde insanların dikkati bu ürünlere daha çok yoğunlaşacaktır. Bu nedenle kullanılacak olan ürünlerin fotoğraflarının çekiminde profesyonel fotoğrafçıdan destek alabilirsiniz.
 • Diğer önemli konuda içerisinde mümkün olduğunda size yüksek kar getirecek olan ürünlere yer verilmelidir. Bu ürünlerin ön plana çıkarılması daha yüksek satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yüksek kar getirecek olan ürünlerin müşterinin direkt olarak görebilecekleri şekilde konumlandırılması son derece önemlidir. Ürün kategorilerinde kullanılan başlıklarda büyük önem gerektiriyor. Sağlam ve dikkat çekici başlıklar kullanarak insanların dikkatini istediğiniz ürün üzerine çekebilirsiniz. Uyguladığınız firma ya da marka kampanyalarınızda kullanmaktan çekinmeyin. İnsanlar kampanyada olan ürünleri incelemeyi çok sever.

Bu yüzden kataloglarınızda bolca kampanyalı ürünlere yer verebilirsiniz. Ayrıca çalışmaların ilgi görmesi için her zaman farkınızı ortaya koymalısınız. Grafik çalışmasını buna göre ayarlamaya çalışarak insanların dikkatini çekebilirsiniz.

Katalog Baskıları İçin Adet Seçimi

Kaliteli baskı için mutlaka tercihiniz ofset baskı olmalıdır, dijital baskı sipariş tercihinizi çok az adet olan işlerde kullanmaya özen göstermelisiniz. Online matbaa olarak sayfa sayısı fark etmeksizin yardımcı olabilmekteyiz. 16 sayfa – 24 sayfa – 28 sayfa – 32 sayfa – 36 sayfa – 40 sayfa – 44 sayfa – 48 sayfa – 52 sayfa – 56 sayfa – 60 sayfa – 64 sayfa – 68 sayfa 72 sayfa – 76 sayfa – 80 sayfa – 84 sayfa – 88 sayfa – 92 sayfa – 96 sayfa – 100 sayfa – 104 sayfa – 108 sayfa – 112 sayfa – 116 sayfa tercih edebileceğiniz gibi standart’ın dışına çıkarak mat kuşe de katalog baskı yaptırabilirsiniz. Adet fark etmeksizin taksit ile ödeme yaparak sipariş geçebilir, kargo ile türkiye nin her yerine katalog baskı gönderilerinizi kargo yapılmasını isteyebilirsiniz.

Katalog Baskısı İçin Hangi Ebatları Kullanmalıyız ?

Katalog baskısı için genelde en çok A4 Dikey kullanılmaktadır, bunun yanında A5 Dikey, A4 Yatay veya A5 Yataylar en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır, bunlar haricinde istediğiniz bir ebat var ise fiyatını öğrenmek için bize detaylarını gönderebilirsiniz.

Katalog Basımı ile Marka Değerini Arttırmasına Önem Verin

Katalog baskı fiyatı öncesi çalışmasını hazırlamak basit bir iş gibi görünse de mümkün olduğunda bu marka değerinizi arttırmasına önem vermeniz gerekiyor. Grafik çalışması evresinde profesyonel olan firmalar ile çalışmak sizlere her zaman daha fazlasını kazandıracaktır. Yüksek kağıt ve tasarım kalitesinde hazırlanan çalışmalar ile marka değeriniz artacak ve insanların ürünlerinize olan ilgisi de yüksek olacaktır. İyi bir katalog baskı hem görsel açıdan etkileyebilmelidir.

Bu şekilde insanların marka ile daha yakından bir bağ kurmasını sağlıyor ve ürünleri tercih ederken daha az tereddüt ediyor. Hemen sizde katalog baskı için online olarak sipariş geçebilir dilerseniz kredi kartı ile taksit seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz. Üstelik türkiye nin her yerine kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Katalog Baskı İçin Cilt Seçeneği Nasıl Olmalı ?

Katalog baskı işlemlerinizde adet kadar cilt seçeneği hem fiyat açısından önemlidir. Genelde 44 -48 sayfaya kadar standart olarak tel dikiş ( tel zımba ) kullanılmaktadır, bununla birlikte bu sayfa sayısına kadar omega tel dikiş de kullanabilirsiniz. eğer kaliteli bir baskı olmasını istiyorsanız amerikan cilt yaptırabilirsiniz, amerikan cilt de kendi arasında gruplara ayrılmaktadır, standart amerikan cilt, amerikan cilt pur tutkal, amerikan iplik dikiş şeklinde çeşitlendirebiliriz.

Ama burada önemli olan amerikan cilt için genelde 36-40 sayfa aşağısı için önerilmemektedir ve sayfa sayısı az olduğundan dolayı amerikan cilt sağlıklı olmayacaktır. İç gramajları 115 gr olan ürünler için standart amerikan cilt yaptırabilirsiniz. 130-170gr arası için ise amerikan pur tutkal kullanabilirsiniz. Burada sayfa sayısı da oldukça önemlidir. Eğer sayfa sayınız yüksek ve iç gramajınız 170 ve üzeri ise sağlamlık için amerikan iplik dikiş kullanmanızı öneririz.

tercihinize göre parlak kuşe kağıt veya mat kuşe yapılabileceği gibi katalog baskı için kapakta parlak selefon , mat selefon da yapılabilmektedir. ayrıca kapakta kabartma lak da ek ücret ile yapılmaktadır.

Katalog Fiyatları Firmanıza Özel Nasıl Alınır ?

Özel katalog fiyatı teklifi almak için, aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermeniz halinde, en kısa sürede dönüş sağlanacaktır

 • ebatı
 • dikey mi yoksa yatay mı olacağı
 • sayfa gramajları (iç ve kapak)
 • kapakta lak olup olmayacağı
 • adet

bu bilgiler ile mail atmanız katalog baskı fiyatı için yeterli olacaktır.

Adet arttıkça fiyatlarda düşüş olacağını bilmelisiniz, fakat 3000 adet üzeri çok sayfalı işlerinizde birim fiyatı çok fazla düşmeyecektir.

Ayrıca iç sayfalarını daha ince gramajda olmasını istiyorsanız Dergi Basımı kategorimizi inceleyerek, ürün detaylarına sayfamızdan görebilirsiniz.

Online matbaa güvencesi ile türkiye nin her yerine sipariş gönderebilmekteyiz. İsteğe göre taksit ile satış yapılabilmektedir. Anlaşmalı kargo ile gönderimler yapılmaktadır. Tüm ürünlere + kdv eklenmektedir.

Not: katalog baskı işlemlerimizde kargo gönderilerimiz karşı ödemeli olarak gönderilmektedir.

Ek bilgi

Ebat

A4 Dikey

Sayfa Sayısı (Kapak Dahil)

12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 68, 72

Adet

500, 1000, 2000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.