Etiket Fiyatları

Etiket Fiyatları

 • Ebat
  Baskı Rengi
  Selefon

 • Sticker etiket baskı üretim süremiz 8 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Etiket Fiyatları : Sticker etiket baskı çeşitli ürün ve cihazların üzerine yapıştırılması ve bilgi notunun da yer almasıdır. Sektörel firmaların birçok ihtiyacı olabilir. Çeşitli cihazlar veya ambalaj ürünlerin üzerinde sıklıkla kullanılması ve sticker yapıştırıcı ile kurumsal bir ürün olduğunu ifade etmek gerekir. Pek çok baskılı ürünlere göre benzer yönleri olabilir. Tasarım, baskı arasında kısmi benzerlikler vardır. Fakat yapışkan yapısı forma açısından farklılık ile birbirinden ayrışır. Bir firma düşünün. Çeşitli ürünleri var ve sticker kullanarak ekstra reklam yapmış oluyor.

Ürün özellikleri, firma logosu, ürün fiyatı, kolay anlaşılır görseller yapışkanlı sticker üzerine eklenebilir. Bu ürünün diğer tanınan anlamları kuşe çıkartma ve etikettir. Sticker baskı tasarım işlemleri için nelere dikkat edilmelidir? Özellikleri ve daha pek çok konu için sticker baskı işlemlerini biraz daha anlatmak gereklidir. Hemen etiket fiyatları etkileyen unsurlardan bahsedelim.

Etiket Baskı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ürünü ön plana çıkartmak, estetik görünümünü değerli hale getirmek amacıyla başlatılan küçük bir reklam çalışmasıdır. Canlı renkler tasarıma güzelce aktarılır, baskı aşamasının kaliteli geçmesi sağlanır ise istediğiniz verimliği elde etme şansınız vardır.

Broşür baskı veya kartvizit baskı aşamaları ile birkaç benzerlik görülse de yapışkan forma sahip olması ve kesim işlemi yapılması ile birbirinden ayrışır.

Baskı yapılır ve kesime geçilir. Tabaka formun da yer alırken eşit parçalara bölme durumuna geçmeden belirtilen ölçüler için bıçak izi oluşturularak elde edilir. Aynı kartvizit veya broşür kesimin de olduğu gibi kesim işlevine geçilir.

Sticker tasarım anlamında farklı baskı materyalleri ile aynı özellikler gösterebilir. Bu baskı tekniği için dikkat edilmesi gereken kesim çizgilerinin itinalı olarak takip edilmesi ve taşırma yapılmamasıdır. Eğer sınırı taşırırsanız, kesim yapıldıktan sonra görünüş bozulur, bazı bilgiler yok olabilir.

Etiket Baskı Ebadı ve Kağıt Kalitesi Ne Olmalıdır?

Matbaa da gerçekleşen baskı teknikleri farklı boyut, ebatlara sahiptir. Kullanım türüne göre farklı ölçüler ve bıçak kesimi, izleri uygulanabilir.

Etiket basımı için boyut kavramı bıçak izin de kullanılacak model, tasarımın ne olacağı, hangi sektör de kullanılacağı ve kullanım amacının ne olduğuna göre belirlenmektedir.

Etiket basımı hangi model tercih edilecek ise kağıt türü de ona göre seçilmektedir. Sticker basımında en çok tercih edilen modeller arasında şeffaf ve opak folyolar, kuşe, ilaç, damla etiket modelleri vardır. Bunların her birisinin farklı kullanım amacı, özellikleri vardır. Doku ve kalite açısından farklılık göstermekle birlikte basımı için tercih edilen forma da birbirinden ayrışır.

Örnek olarak Kuşe kağıt tercih edilecek ise 90 gramlık etiket uygundur. Folyo etiket için folyo kullanılması gerekir.

Sticker folyo ve onun benzeri olan malzeme kullanılması ile üretilir. Kaplama için de poliüretan malzeme tercih edilir. Bu şekilde yapılır çünkü sticker bazı darbeler, dış etkenler gibi beklenmedik durumlara karşı uzunca bir süre dokusunun etkilenmesinin önüne geçilir.

Baskı tekniği sticker modeller için tek yönlü olarak uygulanır. Arka kısmında yapışkan yüzey yer alır ve kağıt türü, gramaj açısından çeşitlilik gösterir.

Sticker Basımı ve Sonraki Aşamalar

 • Normal ve kabartmalı kartvizit basım işlemleri ile aynı aşamalar yer alır. Öncelikle kalıp pozlanarak tasarım oluşturulur. Kağıt yapışkanın üzerine aktarımı ve hızlı baskı aşamasına geçilerek, üretime başlanır.
 • Üretimi hedeflenen özelliklere göre baskıdan sonra tercihe göre mat veya selefon kaplama yapılır. Dış etkenlerden sticker etkilenebilir ve korunmasını, muhafaza edilmesini sağlamak, tasarımı korumak açısından bu gereklidir.
 • Sonra müşterinin isteğine göre Kabartma altın yaldız, lak gibi işlemler uygulanır. Bu zorunluluk değildir.
 • Müşteri isteği olur ise ek işçiliklerden yararlanarak, bıçak izi kullanılması ile formanın üzerinde belirtilen sınır üzerinden uygulanarak kesim işlemi tamamlanır.
 • Bazı müşteriler forma tabaka olarak teslim edilmesini isteyebilir. Böyle olur ise bıçak izi uygulanır ama kesime geçilmez. Bunun yerine belirtilen ebatlar da teslimat yapılacaksa belirtilen sınır ve kesim aralığı çizgileri baz alınarak giyotin makinesi kullanılması ile kesime geçilir.

Sticker Baskı Aşamasın Olan Ek İşçilikler

 • Sticker basımı yapıldıktan sonra müşterinin istekleri doğrultusun da ek işçilik uygulanır. Bazı müşteriler altın yaldız işlemi yapılmasını ister, bazıları kabartma lak ister. Bunun gibi birkaç alternatif vardır. Basım yapıldıktan sonra uzunca bir süre kullanılacağı için bu incelikler önemlidir.
 • Selefon çekimi standart bir işlemdir ama müşterilerin bazı talepleri doğrultusun da ek işçiliğe dönüşebilecek yapısı da yok değildir. Ürün kullanım süresini uzatabilen, tasarımsal açıdan göze güzel görünen mat veya parlak selefon seçenekleri çoğunlukla tercih edilmektedir.
 • Sticker basımı için çoğunlukla kullanılan kabartma lak selefon, yaldız işlemlerine ek olarak bıçak izi ile görünüm özelleştirilebilir. Bıçak izi özelleştirilir ise çeşitli nesnelerin şeklini alabilir. Pide, gözlük, otomobil gibi. Bu tercih edilmeyecek ise oval, düz kesim uygulanarak basım işlemi sticker için tamamlanır.

Etiketler İçin Baskı Kalitesine Neden Dikkat Etmelisiniz?

Ne için kullanılacağı önemlidir. Çeşitli ambalajlar, ürünler üzerine yerleştirilir, viral veya genel reklam alanın da yaygın kullanılan baskılı, yapışkanlı materyallerden söz ediyoruz. Bu sebepten dolayı kullanım ömrün de kaliteyi sağlayacak olanaklara sahip kağıt türünü tercih etmelisiniz. Örnek olarak kuşe kullanılır ve kuşe sticker üretilir. 90 gramlık ağırlık yeterli olacaktır. Sorunsuz olarak basım teknikleri uygulanmaz ise sticker bir zaman sonra özelliğini kaybedebilir. Ürün ve markanın ön plan da görünür olması sticker da mutlaka yer almalıdır. Görünüm estetik açıdan mükemmel, kaliteli seviyeye ulaştırılır ise güzel bir intiba elde edilecektir. Farklı baskı ekipmanları da kullansanız sticker basımı için de kalite ve bazı özellikler her zaman dikkate değerdir.

Etiket Fiyatları Etkileyen Unsurlar

Basım uygulamasın da fiyata etki eden ürün özelliklerinin ne olduğu, kaç adet, hangi boyutlar da baskının yapılacağı gibi ayrıntılardır. Birçok matbaa sticker ebatları için kartvizit ölçülerini (8.4×5.2 cm) esas alır. Fakat hangi yüzeye, ürüne uygulanacağına göre ölçüleri özelleştirilebilir. Ölçüler özelleştirildiğin de formadaki baskılar için firenin çoğalması veya bunun dışın da fazla forma kullanımı sebebi ile ücreti artırabilmektedir.

Etiket Fiyatları Özel Nasıl Alınır?

 • Müşteri eğer özel talepler de bulunur ise örneğin kabartma veya selefon baskı olabilir veya altın yalnız gibi fiyata etki eder.
 • Kaç adet baskı yapılacağı, ölçüsünün ne olacağı, bıçak izi olup olmayacağı gibi ayrıntılar.
 • Sticker için tercih edilecek kağıt türü ve hangi gramaj da olacağı gibi ayrıntılar fiyatı etkiler.

Ek bilgi

Ebat

8.4cm x 5.2cm, A5

Kesim

Düz Kesim, Özel Kesim

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.