Oto Kokusu Baskı

 • Ebat
  Kokular
  Kesim
  Baskı Yönü

 • Oto kokusu üretim süremiz 12 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Oto kokusu baskı için çoğunlukla kullanım alanı oto yıkamacı ve yakıt istasyonudur. Bu sektörlerde çalışmaları olan firmalar için müşterilerine promosyon olarak ürün vermeleri tanıtım olarak popüler yöntemlerden bir tanesidir. Farklı baskılı ürünler de olduğu gibi matbaa için standart gramajlar kullanılır. Fakat bazı özellikleri ile daha zengin içeriğe sahip olduğunu görebilirsiniz.

Farklı baskılı ürünlerle dağıtılan promosyon ürünlerini oto kokusu ile kıyaslayabiliriz. Kağıdın kalın yapısı, ebatları, farklı tasarıma sahip olması, kullanılacak bıçak izi ve en önemli belirtisi olan kokusu müşterinin istekleri göz önüne alınarak oluşturulur. Farklı sektörlerde iş kolları olan pek çok işletme için promosyon ürün dağıtımı yapar. En çok tercih edilenler arasında olan oto kokusu baskı işlemi de yer alır. Peki, püf noktaları nelerdir?

Oto Kokusu Baskı Hakkında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Oto kokusu baskı ürünü için her zaman dayanıklılık, uzun ömürlü kullanım çıtası sizin için kalite anlamına gelmesi gerekir. Hangi koku esansı, kağıt gramajı ve kokunun ne kadar kullanılacağı gibi faktörler son derece önemlidir. Kokuyu içine doğru emen veya az bir zaman dilimin de kokunun yok olmasını sağlayacak kağıt özellikleri, kalitenin hangi aşamada olduğunu gösterir.

Bazı promosyon ürünler ile kıyas edildiği zaman tercih edilmesi pek revaçta olmasa da bazı sektörler için son derece etkili, verimli reklam stratejisi olduğunu söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz sektörler için oto kokusu farkı ürünler kadar tercih edilebilir. Araç kullanıcıları için temizlik amaçlı silme bezi, peçete ve bazı küçük aksesuarlar tercih sebebidir. Fakat oto kokusu bu ürünlere kıyasla daha çok beğenilmektedir. Öyle ki koku içeriği olmasından dolayı promosyon ve baskı yapılan ürünlere göre alan kişi için olumlu geri dönüşlerde bulunmasını sağlayacaktır.

Seçilen kağıdın kalitesi esans olarak dağ çileği veya başka kokuların kullanılması, tasarım anlamında son derece kritiktir. Pek çok oto kokuları alanındaki işletmeler için tercih edilerek promosyon olarak verilmektedir. Fakat hedefledikleri kitle ve potansiyel müşteri anlamında dikkatleri çekmek için ilgi çekici tasarımlar, bıçak izi gibi kriterler de güzel bir algının yapılmasında etkili olabilir. Verilmek istenen mesaj, oto kokusu basımı için kullanılan bıçak izi tasarım da önemli role sahiptir.

Tanıtım farklılıkları pek çok sektör için kullanılmaktadır. Matbaa alanında genel de 1,8 mm kalınlığı olan, iki yönlü sıvama ve baskı imkanları yer alan araba kokusu en çok tercih edilenler arasındadır. Bu sayede araç hareket halinde iken iki yönündeki tasarım da görülmektedir.

Tasarıma özellik katan özel bıçak izi bulunan magnet baskısı veya CMYK baskıdaki 4 renk seçeneği oto kokusu için tercih edilir. Otomobil sektörü içerisinde bulunan firmaların ihtiyacı olan promosyon ürün dağıtımı için sıklıkla kullanılır.

Oto Kokusu Baskı Ebadı ve Kağıt Özellikleri

Oto kokusu, genel olarak iki yön içerecek sıvama yöntemi ve 1,8 mm ebadına basımı yapılmaktadır. Bu kağıt kalınlığı ile kokunun iç kısma salınımı kolay olur. Gayet standart kalınlık olmasından dolayı daha kalın veya ince bir baskıya da gerek yoktur.

Özellikle oto kokusu kağıt kalitesi başka baskı ürünlerine kıyasla promosyon ürünlerle de kıyaslayacak olursa son derece önemlidir. Öyle ki kullanılan kağıt kalitesi oto kokusu ömrü için ne kadar uzun veya kısa olduğunu belirler. Kokunun daha etkili olarak yayılmasını sağlayacak olan da kullanılan baskı tekniğidir.

Eğer oto kokusu basımı için kalite çıtası düşük tutulacak bir kağıt tercih edilirse ne olur? Esans için yeterince salınım yapılamaz, kullanım ömrü oldukça kısalır ve istediğiniz sonuçları alamazsınız.

Bundan dolayı hangi ölçüler de olduğundan daha önemlisi, kağıdın kalınlığı, hangi kokunun kullanıldığı oto kokusu baskı da çok önemlidir.

Oto Kokusu Baskı Sürece ve Devamındaki Aşamalar Nelerdir?

 • Oto kokusu basımı başlangıcı için koku kağıdının iç ölçüleri çerçevesin de tasarım pozlanması yapılır. CMYK olarak 4 renk baskı oto kokusu basımı için uygundur. Baskı için kullanılacak kağıt forma için perforaj uygulaması görünümü elde edilir. Kağıt üzerinde koku yayılımı için küçük gözenekler bulunacak şekilde işlem devam eder.
 • Tabaka baskı işleminden sonra baskıya geçilir. Hangi ölçüler istenmiş ise küçük parçalara dönüştürülür.
 • Kesim yapıldıktan sonra bıçak izi gerekiyorsa kesim parkuruna aktarılır. İtinalı şekilde oto kokuları için istenen bıçak izi eklenir. Sektöre uygun görseller için (otomobil, lastik) sıklıkla bıçak izi işlemi yapılabilmektedir.
 • Kağıt delinir ve ip geçirilir.
 • Tüm tabakalar üst üste sıralanır. Bu şekilde oto kokuları üst bölmesinden ve kenar sınır kısmından 1 cm kadar iç kısımda olacak şekilde delme işlemi yapılır. Ardından deliklerden iplik geçirilir.
 • El ile tek tek veya makine ile otomatik olarak ip geçirme işlemi yapılarak paketlemeye geçilir. El ile olan seçenek de kompresör basıncı makine yardımı ile bir demir parçasının ip ile geçirilerek bahsettiğimiz ürüne aktarılmasıdır. Bu sayede oto kokusu ürününün delinen yerden ip ile geçirilmesi ile askı olarak kullanılabilecektir.
 • Tabaka, ip haznesinden geçirilir ve düğüm atılarak parkur bölüme gelmesi sağlanır.
 • Son olarak şeffaf jelatin kullanarak ambalajlama işlemi ile çalışmalar sonlandırılır.

Sizlere oto aksesuar ürünü olarak anlattık. Fakat bahsettiğimiz sektörlere yakın olan firmalar için koku kağıdı parfümeri adı altında ürünler de sıklıkla kullanılmaktadır.

Oto Kokusu Basım İçin Kaliteye Neden Önem Vermelisiniz?

 • Oto kokusu baskı farklı promosyon ürünlere göre daha önemli haldedir. Esans kullanım süresi ile ilişkilidir. Kalitesiz malzeme ile oto kokusu uygulanır ise çok geçmeden işlevini kaybeder. Bu ise firmanızın viral olarak yeteri kadar reklam yapamaması anlamına gelir. Bu sebeple kaliteden asla ödün vermemelisiniz.
 • Baskı ve esansı içerisinde hapsedecek olan kağıt forma da kalitede önemli etkene sahiptir. Çok kaliteli ve güzel kokan bir esans kullandığınızı düşünelim. Koku kağıt içerisinde esans özelliklerini uzunca bir süre içine çekmesi ve verimli şekilde çevreye yayması yapılamazsa oto kokusu kullanımı o derece kısa sürecektir. Bu sebeple oto kokusu baskısı için seçilen esans ve kağıdın esansı hapsetmesi uzun süreli kullanımı isteyen firmalar için hayati önemdedir.

Oto Kokusu Basım Fiyatları Nasıl Etkilenir?

Oto kokusu, çeşitli kurumların ürünlerine özel, şahsa yönelik olarak da üretimi yapılabilmektedir. Fiyatı asıl etkileyen müşteriden gelen isteklere göre ortaya çıkarılan ürünlerdir. Çoğunlukla tasarım 4 renk olarak CMYK format içerisinde uygulanır. Renkler tasarım da fiyatı çok etkilemez.

Ana kriter genelde ürünün hangi özellikler de olduğu, kaç adet basılacağı ve ebatlarının ne olacağıdır. Firmanın faaliyet alanına göre boyutlar da değişikliğe gidilebilir. Tasarım üzerine de özel bıçak ile iz bırakılması ve çeşitli sektörler için görsellerin daha belirgin hale dönüştürülmesi gibi müşterilerin istekleri olabilir. Bu durum da fiyatı etkiler. Pek çok matbaa esans için dağ çileği kokusu veya farklı kokular kullanabilir. Bu kokular arasında kalite farkları ve kaç adet basımı yapılacağı konusu direkt etkiler.

Maliyeti azaltmak için çok sayıda baskı yapılması firmaların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasındadır. İlgili matbaa firmasına kaç adet baskı yapılacağını, hangi kokunun kullanılacağı, boyutlarının ne olacağı, kargo gibi tüm detayları görüşmeniz gerekir.

 

Ek bilgi

Kokular

Okyanus, Spring, Kavun, Elma, Dağ Çileği, Limpo, Vanilya, Burbery Weekend, Ralp Lauren, Hipnotic Poison, Lavanta, Mango

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.