Roll Up Banner Baskı

Roll Up Banner Baskı

 • Ebat
  İçindekiler
  Baskı Yönü

 • Roll up basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Roll up banner daha çok dış mekan da reklamcılık faaliyetleri ile ilgili konudur. Oldukça popüler tanıtım araçlarından biri olmasının dışında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Sebebi ise fiyatının ekonomik olması, kolay şekilde deforme olmaması, hedef kitleye yönelik geniş bir sektör ağına da hitap eden reklam aracı olmasıdır. Bir dükkanınız var ve dükkan vitrinindeki ürünleri caddenin görünen bir yerine taşımak için reklam kampanyası anlamında müşterilerinizin sayısını artırabilir. Senenin bazı dönemlerin de reklam kampanyası oluşturan firma sahiplerini de ilgilendirmektedir. Sadece işletmeler için kullanılmaz. Örneğin, fuar ve çeşitli organizasyona katılım sağladınız. Taşıma kolaylığı olmasından dolayı bu alanlar da ürünleriniz, hizmetleriniz için görsel tanıtıcı faaliyetler de bulunabilirsiniz. İhtiyaç duyulan pek çok özelliği üzerinde barındıran roll up banner baskı için önemli özellikler nelerdir? Dikkat etmeniz gerekenler ve roll up banner üretimi nasıl yapılır?

Roll Up Banner Baskı da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Roll up banner için iki hususa öncelikli dikkat etmelisiniz. Hangi çelik malzeme ve tabaka kullandığınızı iyi seçmelisiniz. Vinil malzemeye baskı uygulanır ve deforme olmaması, yırtılma gibi aksaklıklar ile yaşanmaması gerekir. Ama bu problemler oluşursa eğer çelik stant ile yeni baskı ürün yenilenmesi de yapılabilir. Sorunları hızlıca çözebilmek amacıyla roll up banner üretimine ilişkin bahsettiğimiz çelik stant mutlaka olması gereken özellikler arasındadır.
 • Nihai form ilk önce oluşturulması gerekir. Ardından vinil malzeme istenen müşterinin isteğine veya matbaa standartları da göz önüne alınarak roll up banner baskı uygulanmalıdır. Stant içerisine vinil malzeme yerleşimi yapılacağı için üst ve alt kısımlardan pay bırakılması gerekir. Bunun için de tasarım şablonuna göre ayarlama yapılması ve ne kadar taşma payı verildiği itinalı düşünülmelidir.
 • Roll up banner sıklıkla kullanıldığı alanlar vardır. Fuar, organizasyon alanları, dükkan önü dış mekan reklamcılığı, ürün indirimleri ve tanıtımları ve daha pek çok şekilde kullanılması mümkündür. Bundan dolayı baskıdan önce tasarımın itinalı olarak baskı kriterleri göz önüne alınarak hazırlanması gerekir. Firmanın ürün ve hizmetinin öne çıkarılması mutlaka şablon içinde yer almalıdır.
 • 440 gramlık vinil malzeme Avrupa standartlarında olup roll up banner için çoğunlukla üretimi tercih edilmektedir. Çelik malzemeye takılarak gerilme uygulanmasından dolayı baskı yapılacak vinil malzemenin kalın tercih edilmesi önemlidir. Malzeme kalitesini roll up banner üretimin de bu seviye de tutulması ve daha az gramaj olmaması faydanıza olacaktır.
 • Çoğunlukla dış mekan reklamcılığı ile alakalı bir materyal olması nedeniyle hangi boya malzemelerinin kullanılacağı da önemlidir. Boya kalitesi olarak orta değil daha üst standart ile baskı yapılır ise herhangi solma, renk değişikliği gibi problemler ile karşılaşılmamış olur.

Roll Up Banner Baskı Ebadı Kalite İncelikleri

 • Roll up banner için tasarımın hangi boyutlar da olacağı ihtiyacın ne olduğuna göre değişmektedir. Fakat 85×200 cm veya 100×200 cm şeklinde dikdörtgen şekilde olan boyutlar sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Baskı arkalı önlü değil tek yön olarak roll up banner de üretilir. Ölçülerin hangi boyutlar da değişeceğini belirlemek için müşterinin isteği yeterlidir.
 • Baskı vinil malzeme üzerine yapılır. Matbaanın bu konu da hangi kalite de malzeme bulundurduğu ve müşterinin isteğine göre de belirlenmesi mümkündür. Asıl dikkat edilmesi gereken gramaj olarak 400-450 gramlık Avrupa vinil tercihlerin de bulunulmasıdır. Bu sayede kısa zaman da form bozukluğu olmayacak ve uzun kullanım için kaliteli malzeme almış olacaksınız.

Roll Up Banner Basımı Süreci ve Sonrasındaki Aşamalar

 • Roll up banner basımı sürecinde benzer tasarım da olan dış mekanda kullanılan reklam ürünlerin de olduğu gibi pratik kullanımı vardır. Bazı baskılı materyaller ile aynı özellikleri taşıyabilir.
 • Baskı yapılacak makine de parkur bulunur. Rulo bölümün de ana renkleri sıra ile baskı yapılması sonrasında son şeklini alır.
 • Baskı yapılırken dikkat edilmesi gereken aşamalar vardır. Rulonun eğim olmadan simetrik bir şekil halindeyken iki kısımda bulunan kulakçıklar ile tam teması, olması ve düz şerit halinde ilerleme yapmasıdır. Kayma meydana gelir, tam hizalama yapılamazsa baskı son aşamasına doğru forma da bozulmalar görülür. Görselliğin kaybedilmesi anlamına gelmektedir.
 • Bahsettiğimiz hizalamanın itinalı yapılmasından başka roll up banner basımı için ne kadar kesim payı ve taşırma olacağına dikkatli karar verilmelidir.
 • Roll up banner üretimi için baskının vinil malzeme de yer alması sağlanır. Sonraki aşama formanın bahsettiğimiz üst ve alt bölümlerin de kesim, taşırma paylarına ait sorunlar varsa törpüleme uygulanmasıdır.

Alternatif ürün grubumuz olan yelken bayrak fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Roll Up Banner Basımı Kaliteyi Etkileyen Faktörler

Roll up banner, iç ve dış mekan reklamcılığı yani ikisi için de uygundur. Yaygın kullanım alanı daha çok dış mekan reklamcılığı şeklinde kullanılmasıdır. Bundan dolayı branda veya farklı ama benzer özellikleri olan ürünlere göre kaliteyi düşürmemeniz gerekir. Vinil malzeme ve üzerine eklenen tasarım elbette çok önemlidir. Ama tek kriter kesinlikle değildir. Vinil malzemeyi iki taraftan tutan, germe işlemini sağlıklı olarak yapan malzeme de önemlidir. Sadece baskı ve ürün hammaddesi değil, diğer malzemeler de kalite çıtasının ne aşama da olduğu konusunda sizlere ipucu verebilir.

Roll Up Banner Basım Fiyatları Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Roll up daha çok dış mekan tanıtımları ile alakalıdır. Branda basım, x banner gibi benzer ürünler de olduğu gibi az sayıda baskı imkanına sahiptirler. Bahsettiğimiz üretim baskısının az olması imkanı kimine göre avantaj, kimine göre dezavantaj olabilir. Düşük üretim olduğu zaman üretimi yapılan ürün başına birim fiyat yükselebilir. Fakat daha yüksek sayı da baskı yapılır ise tam tersi olarak ekonomik sonuçlar da görülecektir. Baskı yapılacak ürünün hangi ölçüler de yer alacağı, hangi özellikleri içereceği gibi bazı etkenler de fiyatın değişmesini sağlar.

 

Ek bilgi

Ebat

85x200cm, 100x200cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.