Adisyon Baskı

 • Ebat
  Nüsha
  Yaprak Sayısı
  Baskı Rengi
  Numaratör
  Numaratör

  lütfen 6 haneli rakam giriniz.

 • Adisyon baskı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Gün içinde gerçekleşen işlemleri yazılı olarak kaydetmek için kullanılır. Genelde hazır otokopili kağıt şeklinde basımı yapılır ve 50×2 sayfa olacak şekilde hazırlanır. Matbaaların çoğunlukla A6 kağıdını kullandığı görülür. Ölçüleri ise 14.8×10.5 cm boyutların da basımı yapılır. Fakat adisyon basımı için en çok tercih edilen A4 formaya yapılmasıdır. Peki, adisyon baskı hakkında mutlaka okumanız gereken ayrıntılar nelerdir?

Adisyon Baskı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Adisyon baskı için az sayı da basım işlemi ile üretimi mümkündür diyebiliriz. Yalnız adisyon üretimi için firmanın ne kadar çok adet sipariş verir ise maliyeti de o derece düşecektir. Bu nedenle basım yapılacak sayıyı dikkatle seçmelisiniz.

Adisyon için hazır olarak klasik şablon tasarımı vardır ve tek renk olarak baskıya verilir. Sebebi ise matbu evraklardan bir tanesi olmasıdır. Matbaa firmasın da hazır olarak şablonlar yer alır. Fakat firmanıza ait bilgileri antet bölümüne eklenerek düzenlenmesi gerekebilir ki bu aşamayı da baskı işlemi yapacak işletme üstlenir.

Adisyon ölçüleri pek değişmez. Matbaalar arasında küçük milimetrik farklar olmasını saymazsak genel de sabit ölçülere sahiptirler. Matbaanın kullandığı forma ölçüsü ile de alakalıdır. Bir A4 forma ölçüsü için baskı yapacak olursak 4 adet adisyon çıkarılabilirken A3 için 8 tane baskı alınabilir. Matbaanın kullandığı baskı yöntemine göre değişmekle birlikte forma katlama yöntemi kullanılarak baskı yapılır. Bu sayede A6 ebatlarına oldukça yakın işlemler tamamlanabilir.

Adisyon Fişi Baskı Ebadı ve Kağıt Kalitesi Ne Olmalıdır?

Adisyon baskısı için en çok A6 boyutlarındaki kağıt tercih edilir. Çoğunlukla hizmet sektörü içerisinde müşterinin talepleri sipariş olarak yazılacağı için kullanım kolaylığı, rahat taşınması bakımından A6 tercih edilir. Kağıt kalitesi açısından 70, 80 gramlık teksir kağıtları son derece uygundur. Bu kağıtlardan üretilecek adisyon baskısı için küçük de olsa farklılıklar olabilir ama genel de gramaj ve ölçü standardı yazdığımız şekildedir.

Adisyon Basım ve Sonraki Aşamalar

 • Kullanılacak formaya tek renk olacak şekilde adisyon tasarımı için kullanılır. Forma katlanır ve kapak merkezine yerleşimi yapılır.
 • Dayanıklı kullanım için kapağın iç sayfalar da kullanılacak gramaja göre daha kalın olması gerekir.
 • 10, 20 ciltleme ile merkez kısmına formalar yerleştirilerek defter formuna getirilir. Giyotin makinesi ve devamın da 3 köşesinden tıraşlanarak işlem tamamlanır.
 • Tıraşla son işlemdir ve artık kullanıma hazır.

Adisyon Fişi Baskı Fiyatları Konusunu Ne Etkiler?

Adisyon baskı için az sayıda üretimi de mümkündür. A6 genel kabul görmüş kağıt standardıdır. Ürüne dair özellikler genelde aynı standart içerisinde olmasından dolayı fiyata asıl etki eden kaç adet basılacağı, Kaç renk olacağı ve nüsha sayısıdır.

Diğer ürün grubumuz olan Tahsilat makbuzu baskı fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

A6 (10x14cm)

Adet

5 Cilt, 10 Cilt

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.