Tahsilat Makbuzu Fiyatları

Tahsilat Makbuzu Fiyatları

 • Ebat
  Nüsha
  Yaprak Sayısı
  Baskı Rengi
  Numaratör
  Numaratör

  lütfen 6 haneli rakam giriniz.

   
   

 • Tahsilat makbuzu baskı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Farklı sektörler de faaliyet içerisinde olan pek çok firmanın matbu evrak kullanması kaçınılmazdır. Bu ihtiyaca yönelik tahsilat makbuzu az sayıda baskısı da yapılabilecek materyaller arasında yer alır. Şirketler, iş çalışmaları olan müşteriler, ortakları olanlar faaliyetlerini resmi doküman halinde saklamak isterler. Bu amaca tahsilat makbuzu basımı çok uygun olup belirli bir ebat, renk ve şablon ile baskı işlemine geçilmektedir. Bahsettiğimiz evrak için ne tür özellikler var? Tahsilat makbuzu fiyatları direkt etkileyen unsurlar nelerdir?

Tahsilat Makbuzu Fiyatları Alanında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tahsilat makbuzu, benzer matbu evraklar da olduğu gibi (Sipariş fişi basımı , adisyon baskı , vs ) A6 kağıt ölçülerin de basım işlemi yapılır. Basım işlemi yapılacak cihazın teknik ayrıntıları dikkate alınarak şablon oluşturulması gerekir.

Şablon oluşumun da püf nokta iç ölçüleri ne ise ona göre ayarlanmasıdır. Matbaa baskı yöntemlerine göre bir veya birkaç santim iç taraftan pay bırakılarak yapılmalıdır. Böylece kesim işlemi yapılarak tasarıma herhangi zararı olmaz.

Tahsilat makbuzu basımı için genelde bir renk yeterli olacaktır. Müşteri ister ise düzenleme yapılacak antet bölümü için firmaya ait bilgiler, logo eklenmesi ve renkli hale dönüştürülmesi mümkündür. Maliyeti artıran unsurlardan bir tanesidir.

Tahsilat makbuzu üretimi yapabilmek için önceden belirlenen ölçüler ve bazı kriterler eşliğin de kaliteli olarak uygulanması gerekir. Matbaa basım teknikleri firmadan firmaya küçük değişiklikler gösterebilir. CMYK renk paleti, kenar çizgileri kaldırma gibi teknik ayrıntılar içerir.

Tahsilat Makbuzu Baskı Ebadı ve Kağıt Tercihleri Ne Olmalıdır?

Tahsilat makbuzu için en çok tercih edilen 148,5×105 mm yani A6 kağıt ebadıdır. A4 ile kıyaslayacak olursak 4’de 1 ölçüsündedir. Bunun için forma ölçüleri dikkatli seçilir ve fire verilebilecek sayıyı en aza indirerek, maliyeti de azaltma amacında olunması gerekir.

Seçtiğiniz kağıdın boyutu için az da olsa milimetrik ölçü de artış düşüş görülebilir. Maliyete direkt etki eder. Bu durum matbaa firmasının baskı yaptığı makine için baskı kriterleri sınırları dahilin de yapılır.

Kağıt kalitesi anlamında teksir kağıdı ince yapısından dolayı en çok tercih edilenler arasındadır. Ayrıca otokopili üretimi yapılmasından dolayı ön yüze işlenen yazılar arkasındaki kağıda kopya edilmektedir. İki nüsha olması gereken tahsilat makbuzları için otokopili baskı sıkça kullanılan bir tekniktir. Zamandan tasarruf ve işlemlerin hızlıca kopya edilmesi anlamında pek çok firma tahsilat işlemleri sırasında otokopili kağıt seçimin de bulunur.

Teksir kağıdı için kağıt seçenekleri alanın da en çok rağbet edilen kriterler vardır. Örneğin, ince yapısı ve 60, 70, 80 gramlık seçenekleri olmasından dolayı tercih edilir.

Tahsilat Makbuzu Basımı ve Sonraki Aşamalar Nedir?

 • Tahsilat makbuzu üretimine başlamak için ilk olarak mevcut formalar için açık bir biçim de baskının yapılması gerekir. A4 forma kullanılacak ise katlama işleminden sonra üst üste kağıtların gelmesi ve iki taraftan baskı yapılması uygulanır.
 • Formalar üst üste pozisyon da hizalanır ve kapak içinde yerleşimi yapılarak tıpkı tutkallı bloknot da olduğu gibi ciltlemeye geçilir.
 • Ciltlemeden sonra giyotin makinesine geçilir. En son aşama da ise tıraşlama yapılarak işlem tamamlanır.

Tahsilat Makbuzu İçin Kullanılan Ciltleme Çeşitleri Nelerdir?

Tahsilat makbuzu basımında kağıtların bir arada durmasını sağlamak için tutkal sürülme aşamasına geçilir. Tutkal sıcak halde iken kapak merkez bölmesine sürülü ve soğumaya bırakılır. Kapak kısmında yer alan tabaka tüm formaların ayrılmadan bir arada durmasını sağlar.

Tahsilat Makbuzu Basım Kalitesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tahsilat makbuzu sınırlı süreli kullanımı olan evraklardır. Çoğunlukla kullan at tarzında olan, üst düzey kalite çıtası istemeyen evraklardır. Yalnız asgari düzeyde de olsa kalite kriterleri yerine getirilmelidir. Örneğin, kapak için kullanılacak kağıdın kalınlığı, kağıt formalardaki seçimler, ciltleme kalitesindeki kalite bunlar arasında önemlidir. Eğer ki bu hususlar da kaliteyi korursanız sağlıklı baskı da yapılmış olur.

Tahsilat Makbuzu Fiyatları Konusunu Ne Etkiler?

Tahsilat makbuzu az sayı da baskı işlemi yapılabilen evraklardır. Baskıya verilecek sayının (adet) ne olduğu fiyata direkt etki eder. Birim başına düşen maliyeti azaltmak istiyorsanız çok sayıda baskı için üretim yaptırmanız gerekir.

Kaç adet baskı yapılacağı, farklı renklerin kullanılması, kağıt ölçüleri gibi konular maliyete etki eder.

Ek bilgi

Ebat

A5 (14x20cm)

Nüsha

1 Asıl + 1 Suret, 1 Asıl + 2 Suret, 1 Asıl + 3 Suret

Adet

5 Cilt, 10 Cilt

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.