Antetli Kağıt Fiyatları

Antetli Kağıt Fiyatları

 • Ebat
  Renk

 • Antetli kağıt baskı süremiz 3 iş günüdür.
 • Tasarım desteği ücretsizdir.
 • Verilen fiyatlar 80gr 1.hamur için geçerlidir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Antetli Kağıt Fiyatları neye göre belirlenir ? Özel Antetli Kağıt Fiyat teklifi almak için hangi bilgilere ihtiyacımız bulunmaktadır ? Bu ve diğer tüm sorulara cevap vermeden önce, Antetli Kağıt nedir, nerelerde kullanılır onlardan bahsedelim;

Antet Fransızca kökenli bir kelime olup zarf veya kâğıt üzerine basılan başlık, adres ve ad anlamına gelmektedir. Antetli kâğıtlar firmaların rekabet ortamında prestijini artıran bir unsur olarak kullanılır. Antetli kâğıdın üst kısmına firma adı ve logosu, alt kısma ise isim, adres, telefon gibi firma bilgileri basılır. Firmanın yazışmalar için kullandığı antetli kağıtlar kullanan firmaya kurumsal bir kimlik ve saygınlık kazandırır.

Antetli Kağıt Basım Ölçüleri

Antetli kâğıt A4 kâğıt büyüklüğündedir. 80-90 gram ağırlığında olan kâğıdın, üst sağ veya sol kısımlarına firmanın logoları yerleştirilir. Alt kısmına ise adres telefon bilgileri yerleştirilir. Antetli kâğıdın firmayı en iyi şekilde ifade edebilmesi için kâğıt kalitesi ve baskı özellikleri önem arz eder.

Antetli Kağıt Çeşitleri

Antetli kâğıt çeşitleri baskı özelliğine göre farklılık gösterir. Klasik antetli kağıt düz bir baskı sistemi ile basılırken kabartmalı antetli kağıtlarda baskı özelliği daha farklıdır. Firmanın logosuna uygun olarak renkli kâğıt olarak da basılabilmektedir. Bu durumda antetli kağıt fiyatları da bu orantıda artacaktır.

Antetli Kağıt Baskısı Etkili Nasıl Hazırlanmalı

Antetli kağıdın firmanın iç ve dış yazışmalarında rekabet ettiği firmalar arasında bir ayrıcalık sağlaması, kurumsal bir kimliği ifade edebilmesi ve saygın bir prestij sağlayabilmesi için kaliteli ve dikkat çekici olması gerekir. Antetli kağıt üzerine yapılacak logo, marka ve isim baskıları oldukça kaliteli olmalıdır. Kullanılan renkler canlı olmalı, yazılar anlaşılır ve okunaklı özellikte baskı yapılmalıdır. Antetli kâğıdın etkili hazırlanmasında tasarım önemli olduğu kadar baskı da çok önemlidir.

Antetli Kağıdın İşletmenize Yararları

Antetli kâğıdın işletmeler için birçok faydaları vardır. Giderek büyüyen piyasa içerisinde firmanın saygın bir yer edinebilmesi ve rekabet ortamında ayakta kalabilmesi için işletmeye prestij kazandıracak bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Antetli kâğıt firmaların kurumsal bir itibar kazanmaları ve saygın bir imaj sergileyebilmeleri için önemli bir araçtır. Antetli kâğıdın firmalara sağladığı yararlar şunlardır:

 • Firmaların özel ve resmi yazışmalarında kullandığı antetli kağıtlar kurumsal ciddi bir prestij yaratır.
 • Firmanın itibarı ve saygınlığı için önemli bir unsurdur.
 • Şirket dışı yazışmaların yanı sıra şirket içi departmanlar arası yazışmalarda da resmi ve ciddi bir imaj sergilemek için çok etkili bir araçtır.
 • Şirket dışı yazışmalarda karşıdaki firmaya değer verildiğini gösteren bir özellik taşır.
 • Antetli kâğıt üzerinde isim, adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinin bulunması yazışmalarda büyük bir iletişim kolaylığı da sağlar.
 • Antetli kâğıt ile gerekli yazışma yapılırken aynı zamanda firmanın tanıtımı da yapılmış olur.

Antetli Kağıt Baskı Aşaması

Antetli kağıt baskı aşamasına geçmeden önce çok iyi bir tasarım yapılması gerekir. Öncelikle kâğıdın kalitesi, ebadı ve rengi belirlenmelidir. Sonrasında antetli kağıt üzerine uygulanacak firmaya ait marka, logo, isim, firma bilgileri gibi ayrıntıların kağıt üzerine nasıl yerleştirileceği belirlenir. Tasarım için firma kendi istek ve öngörülerine uygun bir tasarım hazırlayabilir. Daha önceden basılmış antetli kağıt örneklerini inceleyerek fikir alınabilir. Ya da baskı firmasından bu konuda yardım istenerek firma için örnek bir antetli kağıt hazırlayıp sunması istenebilir.

Tasarım tamamlandıktan sonra firma ile görüşülerek kaç adet basılacağı ve fiyatı gibi konular için anlaşılır. Her alanda olduğu gibi matbaa sektöründe de teknolojik gelişmeler doğrultusunda artık dijital baskı makineleri ile ileri teknoloji cihazlar kullanılıyor. En yeni teknoloji ile yapılan baskı uygulamalarında daha canlı renkler ve baskı kalitesi gözlemleniyor. Kusursuz bir baskı kalitesi ile çok daha etkili bir antetli kağıt elde edilebiliyor. Bu nedenle baskı yapacak firmanın kaliteli ve düzgün çalışan bir matbaa olması oldukça önemlidir.

Antetli Kağıt Basımı Sonrası Ekstra İşçilik

Antetli kâğıt basımı yapan firmanın basım sonrası yapacağı kontroller hayati önem taşır. Zira kâğıt üzerinde basım esnasında meydana gelebilecek küçük bir hata firma için büyük bir kayıp olacaktır. Bu nedenle antetli kağıt basımı sonrası ekstra bir işçilik ile tek tek kontrol edilerek kusursuz bir sunum yapılır. Kağıdı kullanacak firmalar için büyük öneme sahip olan antetli kağıt üzerine basılan logo, marka ve iletişim bilgileri kontrol edilerek her kağıtta en kaliteli basımın yapılıp yapılmadığı incelenir.

Antetli Kağıt Fiyatları Nasıl Çıkartılır ?

Firmalar antetli kağıt bastıracaklarında öncelikle sipariş için şu bilgileri sunmalıdır:

 • Antetli kâğıt ebadı,
 • Renk sayısı
 • Antetli kâğıt adeti
 • Tasarımının hazır olup olmadığı

Firma baskı yaptıracağı antetli kağıt ile ilgili bu bilgileri net olarak belirledikten sonra baskı matbaalarından özel fiyat teklifi almak için başvurular yapar. Baskı firmaları istenilen özelliklere ve antetli kağıdın kalitesine, sayısına, renk ve baskı özelliklerine göre fiyat verirler. Antetli kâğıt baskı yaptıracak olan firma matbaalardan gelen fiyatları değerlendirerek kararını verir. Bu aşamada fiyat kadar kalitenin çok önemli olduğunu bilen firmalar antetli kağıdın kalite özelliğinin öne çıkmasını isteyecektir. Çünkü kâğıdın kalitesi ve baskı şekli firmanın prestiji için büyük önem arz etmektedir. Antetli kağıt fiyatları istenilen özelliklere göre ve kullanılacak malzemeye göre değişse de her matbaa da ayrı fiyat uygulaması yapabiliyor. Bu nedenle mutlaka fiyat almakta fayda vardır. Antetli kâğıt baskı fiyatı ve kalite olarak en iyi hizmeti firmamızdan alabilirsiniz. Yılların verdiği tecrübe ve müşteri memnuniyeti odaklı baskı hizmeti veriyoruz.

İhtiyacınız doğrultusunda Diplomat Zarf Fiyatları kısmını da inceleyebilir siniz.

Ek bilgi

Adet

500, 1000, 2000, 3000

Renk

Tek Renk, 2 Renk, 3 Renk, CMYK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.