Bardak Altlığı Fiyatları

Bardak Altlığı Fiyatları

 • Ebat
  Ürün Cinsi
  Kesim
  Baskı Yönü

 • Bardak altlığı üretim süremiz 12 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Bardak altlığı, firmalar için önemli olan promosyon ürün dağıtımı ve reklam yapma konusunda sıklıkla kullanılır. İşletmeler bazı ürünleri hedef kitleye dağıtarak viral reklam yapmış olur. Farklı sektörler de özellikle son seneler de bardak altlığı ürünü ile maliyeti düşük ve uzunca bir süre kullanım ömrü sebepleri ile tercih etmeye devam etmektedir. Ürün için genelde standart kesim, ölçü ve hammadde ile baskı yapılmaktadır. Buna ilave olarak bardak altlıkları farklı promosyon ürünlerin de olduğu gibi az sayıda baskı yapılması içinde uygundur. Pek çok sektördeki işletmeler için reklam ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilen bardak altlığı hakkında nelere dikkat etmelisiniz? Bardak altlığı fiyatları ve daha pek çok bilgiyi bu yazımız da bulabilirsiniz.

Bardak Altlığı Fiyatları Hakkında İlk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

UV makinesi kullanılarak seri şekilde bardak altlığı üretimi mümkündür. Genelde bu ürün için kare şeklinde ve istenilen renkler de baskıya verilmesi sağlanır.

Bu makinenin işleme mantığı baskı işleminin hızlı şekilde yapılması ve soğumasıdır. Yüzey kısmında katman oluşur ve tasarım fazla vakit kaybetmeden nihai formuna kavuşur.

Ürün basım işlemleri için matbaa da bazı standart çeşitlilik yer alır. Bu şekilde olabileceği gibi müşterinin çeşitli talepleri ile gramaj, renk, bıçak izi işlemlerine dair işlemler sağlanması da mümkündür.

4 farklı malzemeye basım imkanları mümkündür. Karton, kağıt, mantar, PVC ile bardak altlığı ve çoğunlukla kare formu ile kesim revaçtadır.

CMYK renk paletin de 4 renk vardır ve tek yüzeyine uygulanacak şekilde bardak altlığı istenilen gramajlar da basımı uygulanır.

Eğer ki kağıt forma tercih edilecek olur ise 120-130 gramlık seçenekleri vardır. Laminasyon uygulandığın da emme özelliğini korur ve bardak altlığı için müşteri isteğine göre özel bıçak izleri de kullanılabilmektedir.

Mantar bardak altlığı da bir başka seçenektir. Önceki örnekte olduğu gibi 4 renk ve tek yönlü baskı yapılabilir. Amerikan Bristol 250 gram kullanılarak üretimi yaygındır. Ürün kalınlığı 2mm, 5mm arasında olup bardak altlığı için çeşitli özellikler ve seçenekler müşteri talepleri doğrultusunda belirlenmektedir.

Karton bardak altlığı için 160-200 gram arasında kağıt kullanılmaktadır. Önceki örnekler de olduğu gibi CMYK format ile 4 renkten istenildiği gibi işlemler uygulanır. Karton kalınlığı 1,5-2mm arasında olup kare, yuvarlak şekiller de üretimi de yapılabilir.

PVC bardak altlığı için 250 gram ağırlığındaki Amerikan Bristol kullanılır. PVC, kauçuktan üretilen bir malzemedir.

Bardak Altlığı Basımı Ebadı ve Kağıt Nitelikleri Nelerdir?

 • Bardak altlıkları için basım kriterlerinden bir tanesi genel oran korunarak işlemlerin yapılmasıdır.
 • Şekil olarak kare veya yuvarlak bardak altlığı basımı yaygındır. Bıçak izi ve şekilleri müşterinin isteğine göre özelleştirilmesi durumu vardır.
 • Kağıdının hangi kalitede olduğu marka prestijini yansıtmaktadır. Forma türleri kağıt veyahut mantar bardak altlığı ürünlerinde değişebilmektedir. Kağıdın kalitesi, gramaj ve tür gibi özellikleri genelde değişmez ama benzerlik gösterir.
 • Renk açısından kısıtlama genelde yoktur.
 • En çok 9×9 cm ebatları bardak altlıkları için sıklıkla tercih edilir.

Uygun fiyat avantajından dolayı promosyon ürünlerin de Oto kokusu basımı kadar önemi oldukça büyüktür.

Bardak Altlığı Baskı İşlemleri ve Devamında Neler Yapılıyor?

Bardak altlığı üretimi çoğunlukla istenilen hedef ölçüler çerçevesin de küçük tabakalara ayrılması ile başlatılır. Bu ölçüler de her parça eşit olacak şekilde ayrılma yapılır. UV baskı makinesindeki parkura aralıklar ile baskıya başlanır. Hangi renkler kullanıldığı ve taşırma payına ilişkin dikkatli olunmasın da fayda vardır.

Bardak Altlığı Baskısı Kalitesine Neden Önem Vermelisiniz?

 • Bardak altlıkları sıklıkla promosyon kategorisin de kullanılmakla birlikte, firmalar için reklam ihtiyaçlarına yönelik de çözüm içermektedir. Bu sebeple baskı için hazırlanan tasarıma firmaya ait bilgiler ve logo eklemesi yapılır. Firma için viral reklam anlamına gelir.
 • Marka prestijini temsil ettiği için kaliteli ürün kritik değere sahiptir.
 • Ne kadar kaliteli işçilik, tasarım, malzeme olur ise kullanım süresi de bir o kadar artacaktır. Ürün uzun süre kullanılacağı için firmanın tanınması, reklamın da uzun süre yapılacağı anlamına gelir.

Bardak Altlığı Fiyatları Açısından Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Bardak altlığı basım fiyatları açısından belirleyici bazı faktörler vardır. Kaç sayıda baskı yapılacağı, hangi özellikleri taşıdığı gibi sıralamak mümkündür. Az sayıda baskı için de uygun üründür. Ama maliyetin düşmesine asıl etki eden ne kadar çok baskı yapılacağıdır. Özel bardak altlığı promosyon ürünlerin de fiyatı asıl belirleyen unsur adet ve ürün özelliğine dair isteklerdir.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

Kauçuk Taban Mat Selefon, Karton Taban

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.