Branda Baskı

 • Ebat
  Baskı Yönü

 • Branda basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Branda baskı açık hava da gerçekleştirilen reklamcılık faaliyetleri konuların da oldukça popülerdir. Bazı işlevsel özelliklerinden dolayı çeşitli sektördeki firmaların gereksinim duyduğu demirbaş ihtiyaçları içinde oldukça caziptir. Tasarımı üzerinde taşıyacak olan plastik alaşımlı dökme malzeme olup vinil adı verilir. Branda basımı bu kısma yapılır ve pek çok reklam faaliyetleri, organizasyonlar, dönemsel reklam ihtiyaçları için sıklıkla kullanılır. Özellikle son seneler için maliyetin düşük olmasından dolayı daha kalıcı (tabela) gibi reklam faaliyetleri kadar popüler ürün haline gelmiştir. Bu durum da branda baskısı için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Sizlere branda baskısı hakkında ayrıntılı bir yazı hazırladık.

Branda Baskı Hakkında İlk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

 • Kısa ve uzun vadeli reklam faaliyetleri için uygun bir araçtır. Bazen firmalar dönemsel faaliyetleri için kısa vade de bu çalışmaları kullanır. Bazen ise uzun vadeli reklam politikaları için tabela tercih ederler. Tabela yerine branda tercih ederek maliyeti düşürebilirler. Reklam ihtiyacının ne olduğuna göre hangi malzeme kullanılacağına karar verirler. Maliyeti direkt etkileyen bir seçimdir. Maliyeti dikkate alarak seçenekleri belirlemelisiniz.
 • Branda baskı müşteri isteğine göre farklı özellikler ve gramaj içeren şekilde basılması mümkündür. Yalnız yaygın olarak 260, 400 gram ağırlığındaki vinil üzerine tasarım yapıldığı görülmektedir. Avrupa ülkeleri ve Çin için bahsettiğimiz vinil ürün sıklıkla kullanılır. Çin 260 gramlık, Avrupa ise 400 gramlık vinil malzeme tedariği için kullanılır. Uzun süreli kullanım için germe tabela da kullanılabilir.
 • Matbaa için CMYK renk değerleri ara tonları kullanması bu şekilde kullanılabilirdir. Yalnız tasarım da kullanılacak bazı renkler bu basım ürünü için riskler içerebilir. Bu nedenle tecrübeli firma ile çalışmalısınız.
 • Baskı öncesine dair tasarım çalışmaları yapılırken ölçü de kesim ve taşırma payı eklenmesi gerektiğine itinalı karar verilmelidir. Bu iki pay dikkate alınırsa germe işlemi için problem teşkil etmeyecektir.
 • Branda baskı yapıldıktan sonra tasarımın dört köşesi delinir. Kuşgözü ismi de verilir ve belirli bir pay baz alınarak uygulanır. Az önce bahsettiğimiz iki hususa ek olarak delinecek bölgeyi tasarım da düşünülmesin de fayda vardır.

Branda Basımı Ebadı ve Kalitesindeki Etkili Faktörler Nelerdir?

 • Branda baskı tasarımı için standart anlamında boyut yoktur. Fakat matbaaların çeşitli ürün yelpazesini artırmak amacıyla belli ölçüler oluşturduğu doğrudur. 50×70 cm, 80×120 cm veya daha büyük ölçüler de yapılması mümkündür. Müşterinin talebi göz önüne alınarak baskı için ölçü belirlenmekte ve tasarıma geçilmektedir.
 • Hangi boyut da olacağı ihtiyacın ne olduğuna göre şekillenir. Dış mekan reklamcılığı için genelde standart olan ölçüler ile hareket edilir. Eğer ki bir zemin veya tabelaya göre tasarım yapılacak ise branda ölçüleri o zemindeki ölçüler ile uyumlu hale getirilmesi gerekir.
 • Vinil malzemenin gramaj ağırlığının ne olduğu kağıt kalitesini vermektedir. Ülkemiz de Avrupa ülkeleri ve Çin’den vinil malzeme getirilmektedir. Çin için 260 gram, Avrupa ülkeleri için 400 gramlık malzeme kullanılarak tasarım yapılmaktadır.

Branda Baskı Süreci ve Devamındaki Uygulanacak Adımlar

Branda basımı diğer ismi de pankart olup rulo halinde bulunur ve baskı yapılacak malzemeye bağlantısı yapılır. Vinil malzemeye istenen tasarım işlenmeye başlanır. Tasarım da kullanılacak 4 ana rengin üst üste gelecek şekilde basılması ile branda basımı sonrasına dair kesim çizgileri referans alınarak tabakaya dönüştürülür. Germe işlemi uygulanacak ise dört köşesinden kuşgözü ile delinir.

Branda Baskısı Kalite Açısından Neden Dikkat Etmeliyiz?

Branda, dış mekanlar da sıklıkla kullanılan reklam aracıdır. Bu sebepten dolayı dış etkenlerden kolayca etkilenebilir. Tabi ki önlem almazsanız. Daha kaliteli sonuç almak için Avrupa vinil, Çin vinile göre daha yüksek gramaja sahiptir ve tercih edilmelidir. Çin vinil dış mekanlar da yırtılma veya formunu kaybetmesi söz konusu olabilir.

Alternatif olarak Roll up baskı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz

Branda Baskı Fiyatları En çok Hangi Unsurlardan Etkilenir?

Branda basımı kaç adet üretileceği, gramajının ne olacağı, hangi boyutlar da tasarım yapılacağı gibi konular ile fiyatı değişkenlik gösterebilir. Müşterinin istekleri doğrultusun da fiyat da değişim gözlenebilir. Az sayıda üretim imkanı bakımından branda verimli bir çalışma olabilir.  Fakat çok sayıda üretim yapılacak olursa fiyat anlamında daha ekonomik rakamlara da ulaşılabilir. Fiyatı çoğunlukla etkileyen kaç adet olduğudur.

Ek bilgi

Ebat

50x70cm, 70x100cm, 80x120cm, 100x150cm, 100x400cm, 200x300cm, 200x400cm, 200x600cm, 300x400cm, 300x500cm, 400x600cm

Malzeme

260gr Vinil, 400gr Vinil

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.