Duvar Takvimi Baskı

Duvar Takvimi Baskı

 • Ürün stoklarımızda kalmamıştır.
 • Duvar takvimi üretim süremiz 7-8 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

değil

Açıklama

Firmalar için promosyon ürünler alanında her sene basım işlemlerini gerçekleştirdikleri duvar takvimi baskı konusunu sizlere anlatmak istiyoruz. Eşantiyon baskılı ürün olmasına karşın viral reklam anlamında firmalar tarafından tercih edilmektedir. Takvimler promosyon ürün grupları olarak sıklıkla ülkemiz de tercih edilirler. Çeşitli tasarımlar, ölçü, formlar, kağıt türleri açısından farklılık gösterse de reklam ihtiyaçları anlamında genel de standart özellikler dikkate alınarak hazırlık yapılmaktadır.

Duvar takvimi baskısı matbaaya firmanın isteği doğrultusun da yapılmaktadır. Müşteri talebi ve standart ürün özellikleri ile de basımı yapılan duvar takvimi için baskı süreci nasıl yapılır, dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Duvar Takvimi Baskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Duvar takvimleri basımı çoğunlukla orta kısmı için hali hazır da şablon tasarımlar kullanılarak yapılır. Sebebi firmalar için promosyon ihtiyaçlarını daha düşük maliyet olarak karşılanmasını sağlamaktır. Orta kısmı için hazır şablonlar kullanılır. Göbek kartının orta kısmı veya antet için firmaya ait bilgiler eklenebilir.

Göbek bölümü için müşterinin isteğine bağlı olmak üzere çeşitli ölçüler de kağıt türleri, gramajları ile baskısı yapılabilir. Çoğunlukla tercih edilen ise A3 ebatları olup, küçük de olsa farklılıklar içerebilir.

Duvar takvimleri için orta kısım mevcut şablonlar ile basıldığını ifade etmiştik. Çeşitli özel tasarımlar da bu bölüm için kullanılması mümkündür. Özel basım tasarımları daha çok kurumsal firmalar çeşitli özel promosyon ve reklam stratejileri için kullanılmaktadır. Bazen çeşitli organizasyonlar veya özel günler için talepler de bulunulması üzerine basılması da mümkündür.

Duvar Takvimi Baskısı Ebadı ve Kağıt Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

 • Duvar takvimi boyutu açısından kişilerin taleplerine göre farklı tasarımlar kullanılabilir. 29.7×42 cm ebatların da A3 baskı boyutu sıklıkla tercih edilmektedir. Matbaalar açısından milimetre veya santimetre boyutunda küçük farklılıklar gözlenebilir.
 • Farklı takvim boyutları için genelde daha küçük ölçüler kullanılır. Fakat duvar takvim basımı boyutu açısından A3 çoğunlukla tercih edilirken A3 ebatlarına yakın olanlar da müşteriler tarafından talep edilebilmektedir. Çeşitli geniş alanlar da sıklıkla sergilenir ve promosyon ürün olması ile reklam faaliyetleri için duvar takvimleri basımı kullanılır.
 • Boyut haricinde kağıt kalitesi anlamında duvar takvim basımı için bazı formlar vardır. Karton kağıda 400 gramlık krom kullanılarak göbek bölümü oluşturulur. Maliyeti düşük olan kuşe kağıt da uygulanabilir. Yalnız kuşe kağıt duvar takvimi için verimli sonuçta kalite üst standardı değildir.
 • Yaprak koçanı, göbek kağıda göre daha ince olarak elde edilir. Kullanılan malzeme kitap basımı veya teksir kağıdı için kullanılan ince kağıtlardır. Bu tercihin sebebi ise senelik ömrü olması ve kullanılıp, atılan bir ürün olmasındandır. Genel talep takvim yaprakları için ciltleme yapılan kapak bölümüne yönelik 250-350 gram arasında değişen kapakların kullanılmasıdır. Takvim iç yaprakları ise daha az gramajlı kağıtlar kullanılarak elde edilir.

Alternatif ürün gruplarımızdan Piramit takvim baskısı ve ajanda baskı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Duvar Takvimi Basım İşlemleri ve Sonrasındaki Aşamalar

 • Mevcut formaların kullanılması sonucunda duvar takvimi göbek bölgesi oluşturulur. Hazır bulunan tasarımın antet bölümü için firmaya ait bilgiler eklenerek tek renk olarak basımı yapılabilir.
 • Orta (göbek) bölümü için birden fazla renk tercih edilebilir. Bu durum da renk grubu dikkate alınarak her renk için bir seferlik baskı yapılır. Tasarım da kırmızı renk elde edilmek isteniyorsa pembe ve sarı kullanılarak iki rengin kullanılması ile oluşturulur.
 • Göbek kısmı için hali hazır da şablon yerine özel tasarım kullanılarak da baskı yapılabilir. Çoğunlukla 4 renk kullanılarak ve kağıt forma türüne ilişkin ilk olarak baskı aşaması sıfırdan başlanarak uygulanır.
 • Tasarım önce formaya pozlanır ve katlama yöntemi yardımı ile tarihlerin doğru sıralamaya gelmesi sağlanır. Sonrasında giyotin makinesi işlemleri ile kesim çalışması yapılır.
 • Belirtilen ölçüler kullanılarak tıraşlanır. Takvim yaprakları için daha kalın, merkez ile kırımı gerçekleştirilmiş kapak ile arasına tutkal sürülerek iyice yapışması sağlanır.
 • Tutkalın koruması için kurumaya bırakılır.

Duvar Takvimi Baskı Fiyatları İçin Püf Noktalar Nelerdir?

Özel duvar takvimleri fiyat açısından bazı kriterler dikkate alınması gerekir. Örneğin takvim de standart hazır tasarım ve ölçü yerine özel istekler olur ise fiyata etki eder. Kaç gramlık kağıt gramajı kullanılacağı, kapak kısmının hazır mı yoksa özel tasarım mı olacağı gibi konulara dikkat ediniz. Amerikan ciltlemeye veya farklı metotlar, takvimin kaç adet basılacağı gibi konulardaki adımlar net olarak fiyatı değiştirir.

Ek bilgi

Ebat

27,5×40,5cm, 33x48cm

Adet

500

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.