Folyo Baskı

 • Ebat
  Baskı Yönü
  Kesim

 • Folyo basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Vitrin reklamcılığı, cam mekan, müşteri isteğine göre oluşturulan özel baskılı işler gibi pek çok bölge de folyo benzeri ürünler de olduğu gibi sıklıkla tercih edilmektedir. İç ve dış reklamcılık alanların da rahatlıkla kullanılabilir. Sebebi ise özel bıçak seçenekleri olmasından dolayıdır. Folyo basımı yapı olarak opak durumdadır. Bu yüzden sayısız sektörler de ihtiyaç duyulan kampanyalar için popüler araçlardan bir tanesidir. Parlak ve mat seçenekleri vardır. Yalnız çoğunlukla mat opak baskısı matbaadan istenmektedir. Tek yönlü baskı için olmakla birlikte CMYK ve 4 renk ile baskı çalışmaları uygulanır. Farklı sektördeki firmalar tarafından sıklıkla kullanılan folyo basımı için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Hangi özellikleri içerir? Sizlere folyo baskı sürecini yakından anlatmak isteriz.

Folyo Basımı İçin İlk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Birkaç tane sıklıkla kullanım alanı vardır. Örneğin, vitrin, araç, cephe giydirme, araç kaplama gibi daha çok iç değil dış mekan ihtiyaçları kullanılan, üzerine baskı yapılan bir üründür. Hangi ebatlarda olduğu dikkatli seçilerek hazırlanması gerekir. Fakat çoğunlukla müşteri istekleri ile oluşturulan matbaalar açısından standart ölçüler de mevcuttur.

Matbaa baskı yöntemleri ne ise tasarım aşamasında kullanılmalıdır. Şablon ürün baz alınarak tasarım çalışması yanlış bir tutumdur. Tasarımın yerleştirileceği zemin alanı 4×4 cm alanında olduğunu düşünelim. Matbaanın giyotin makinesi ile kesim ve kayma olarak yerleri tıraşlama gibi kriterleri göz önüne alırsak 5×5 cm olarak basılması daha uygun olacaktır.

Folyo baskı için birkaç farklı basım özelliği vardır. Opak format için parlak ve şeffaf olabilir. Bunun yerine şeffaf ve parlak gibi seçenekler vardır. Matbaa da kullanılan makineler, hangi tekniklere sahip olduğu, ürün seçenekleri gibi ayrıntılara göre bu değişimler görülebilir.

Tasarımın daha özelleştirilmesi için dikkat çekicilik anlamında bıçak izi de eklenebilir. Alternatif olarak yer alır ve müşterinin isteği doğrultusun da ihtiyaç çerçevesin de bıçak izleri de kullanılması mümkündür. Matbaa ile bu yönde istek olup, olmamasına göre hareket edilir.

Folyo Basımı Ebadı ve Kağıt Seçim Kriterleri

 • Folyo basımı için hangi boyut da olduğu matbaanın kullandığı teknik detaylar ile sınırlıdır. Bu sınırlar içerisinde müşterinin isteği olur ise değişiklik yapılması mümkündür. Çeşitli küçük boyut da olan ambalajlar veya büyük zeminler için baskı yapılmasına uygun bir üründür.
 • Sıklıkla müşteriler tarafından tercih edilen 3×3 cm gibi küçük boyutlu folyo basımı işlemleri vardır. Bazen ise rağbet 10×10 cm kare formatın da basım yapılması şeklinde devam eder.
 • Sadece basımı yapılacak ürünün boyutları değil, folyonun hangi kalite de olması da sonuca etki eder. Sıklıkla mat opak folyo rağbet sebebi olsa da çeşitli gramajlar ve forma opsiyonları ile kaliteli sonuç da alınması mümkündür.

Alternatif olarak branda baskısı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Folyo Baskı Sürecinde ve Devamında Neler Yapılıyor?

 • Rulo şeklinde yapışkan haldeki forma bulunur. Parkur içerisinde seri baskı hızı ayarı ile işlemler başlatılır.
 • Taşırma ve kesim payı gibi kriterler önceden tasarım aşamasın da düşünülerek düzenlenmesi yapılmalıdır.
 • Ölçülerin özelleştirilmesi kullanılacak forma ile çok sayıda iş yapılması ve basılması ile devam eder. Bu sebeple tabakanın yerleşimi, baskı öncesine yönelik işlemler hep az miktar da fire verme amacı için de uygulanır.
 • Baskı işlemi tamamlandıktan sonra kesim çizgileri referans alınarak belirtilen ölçüler eşliğin de bölünmesi ve hazırlanması uygulanır.

Folyo Baskısı Kalite Açısından Önemli Noktaları Nelerdir?

En çok dış mekanlar da uygulanacak reklamcılık faaliyetleri için tercih edilir. İtinalı olarak hava şartları dikkate alınmadan üretim yapılır ise sonuç hüsran olabilir. Bahsettiğimiz ürün için kalite çıtasını mutlaka korumanız gerekir. Seçilen malzemenin kısa zaman için de hava şartları veya bazı dış etkenler sebebi ile özelliğini kaybetmesi, renklerin solmasına ve parçalanmasına bile varabilir. Kalitesi düşük folyo, boya kullanılması tasarıma çarpan güneş ışıkları, herhangi bir sıvı ile teması olması dikkate değerdir. Bunun yanında dış etkenler, solma gibi problemleri kısa sürede görmenizi sağlayabilir. Kaliteli malzemeden ödün vermeden işlemler uygulandığından emin olmalısınız.

Folyo Baskı Fiyatları Alanında En Çok Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Folyo baskı fiyatları, müşterinin hangi ölçüler de tasarım istediği, kaç adet üretileceği gibi konular ile alakalıdır. Bahsettiğimiz folyo ürünler müşterinin özel talep isteği üzerine üretimi yapılabilecek ürünlerdir. İhtiyaç sebebi ile üretimden dolayı ürüne ait özellikler müşteri tarafından tanımlanmasını gerektirir. Hangi ölçü de, kaç adet baskı yapılacağı ve folyo kalitesi bahsettiğimiz özel baskı çalışmaların da fiyatı etkiler.

Ek bilgi

Ebat

50x100cm, 100x100cm, 100x150cm, 150x150cm, 200x150cm, 200x200cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.