Gemici Takvim Fiyatları

Gemici Takvim Fiyatları

 • Ürün stoklarımızda kalmamıştır.
 • Gemici takvimi üretim süremiz 10 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

değil

Açıklama

Gemici takvimi üzerinde birkaç ay aynı sayfa da gösterilebilir. Özellikle iş takibi yapmak, çeşitli yoğun trafik de günleri şaşırmamak için promosyon ürün grupları sıklıkla tercih edilir. Uzun yıllardır kullanılan baskılı bir üründür. Takvim üzerinde şeffaf şerit yer alır. Bu sayede önceki, şu andaki ve sonraki ay için ilerletme yapılarak, tarih belirteci olarak kullanabilirsiniz. Kişisel talepler için de baskı da değişiklik yapılabilmesi, firmaların ihtiyaçlarına yönelik de çözüm üretebilmesi açısından önemli yere sahiptir. Farklı ürünler arasında da işlevsel olarak kullanılır. Promosyon ürün reklamı alanında yer alan gemici takvim fiyatları açısından neleri bilmeniz gerekir? Hangi kriterlere dikkat etmelisiniz?

Gemici Takvim Fiyatları İçin İlk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

 • Gemici takvimi anlatımı söylentilere göre gemiler mavi yolculuğa çıkar ve tarihsel kavramları kaybetmelerini gördüklerin de oluşturulmuştur. Bundan dolayı 3 ay birden aynı sayfa da yer alması oldukça kolaylık sağlar. Özellikle promosyon ürün olarak kullanmak isteyen firmalar açısından birkaç ayın tek sayfa da görüntülenmesini istemeleri de popüler hale dönüşmesini sağlamıştır.
 • Basım tekniği açısından benzer takvim modellerinde olduğu gibi spiral işleme maruz kalmıştır. Antet kısmına firma hakkında tercih ettiği bilgiler eklenebiliyor.
 • Çoğunlukla matbaa firmaları ürün içerisine firmaya ait bilgilerin eklenmesi için bir veya dört renk ile basımını yapmaktadır.

Gemici Takvim Baskı Ebadı ve Kağıt Nitelikleri Nelerdir?

 • Gemici takvimi farklı modeller de olduğu gibi A3 ebadına basımı yapılabilir. 29.7×42 cm ve 33×48 cm ebatları sıklıkla tercih edilmektedir.
 • 33×48 cm ölçüleri özellikle afiş basımı açısından da sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Bahsettiğimiz ölçüler farklı baskı ürünlerinde olduğu gibi takvim için de arada küçük ölçü değişimleri olarak da kullanılmaktadır. Promosyon amaçlı reklam faaliyetleri açısından başka ürünlerle de benzerlik gösterebilir.
 • Boyut haricinde kullanılacak kağıt kalitesi matbaanın ürünlerine dair çeşitlilik ve firmasının isteğine göre şekillenmektedir. Kağıt kalitesi açısından farklı kağıt türleri ve gramaj çeşitliliği de vardır.
 • hamur kalitesi kağıt olarak tercih edilmelidir. Kağıt gramajı yaprakları için 80 gram yeterli olacaktır. 350-400 gram ağırlığındaki kağıtlar ise forma kullanılarak üretilir. Mukavva sıvama ve bunun haricin de Amerikan Bristol basım için kullanılan kağıt türlerindendir.

Gemici Takvim Baskı İşlemleri ve Sonrasında Neler Yapılır?

 • Gemici takvimi basımı, çoğunlukla matbaa da yer alan ürün çeşitliliği ile seçilmektedir. Mevcut formaya, firmaya ait bilgiler eklenir. Bir veya 4 renk olacak şekilde baskısı yapılabilir.
 • Antet bölümü için firmanın görünmesini istediği bilgiler eklenir. Özel tasarım da istekler doğrultusun da yapılması mümkündür. Yalnız bu istekler işçilik ve malzeme maliyetini artırabileceği için maliyete etki eder.
 • Forma basımı yapılır ve yaprakları için katlama yöntemi uygulanır. Daha dayanıklı olması açısından selefon çekilebilir. Opsiyonel özellik olan tercih edilme sıklığı çoğunlukla parlak selefon içindir.
 • Yapraklar ve forma için artık basım işlemleri tamamlandı. Spiral makinesine aktarılır ve monte edilmesi itinalı şekilde yapılması gerekir.

Gemici Takvim Baskısı Kalitesi Açısından Hangi Ayrıntılar Önemlidir?

Kurumsal firmalar için kimlik ürünü olarak bilinse de, en sıklıkla kullanım alanı reklam ile promosyon faaliyetidir. Markanın daha fazla tanınmasını, potansiyel müşterilere ulaşılması nedeniyle kalite çıtasından ödün verilmemesin de fayda vardır. Gider olarak farklı takvimler ile kıyas yapılırsa kullanılan malzeme ve kalite açısından maliyetin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Fakat hedef kitlenize doğru yöneldiğiniz taktir de onlar hakkında olumlu geri dönüş almanız da mümkündür.  Bundan dolayı marka prestijinizi dikkate alarak kaliteli ürün oluşturulduğundan emin olmalısınız.

Gemici Takvim Fiyatları En Çok Etkileyen Sebepler Nelerdir?

Özel gemici takvim fiyatları açısından değişkenliği ürüne ait neler talep edildiğine göre değişmektedir. Standart özelliklere sahip, ürün kataloğun da olan seçenek ile üretim yapılırsa matbaanın belirlediği fiyat uygulanır. Fakat özel baskı yapılması, kağıt gramajın daha kaliteli seçilmesi ve baskıdan sonra çeşitli talepler fiyatı artıracaktır. Ayrıca fiyatı belirleme de kağıt gramajı, matbaadan istenen baskı sayısı ve ölçü gibi kriterler de vardır.

Alternatif olarak üçgen piramit takvim baskı fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Ek bilgi

Ürün Ebatı

24x52cm Tek Parça Spiralli, 27,5×60,5cm Tek Parça Spiralli, 27,5x65cm 3 Parça Spiralli, 31x65cm Tek Parça Spiralli, 31x70cm 3 Parça Spiralli, 33x71cm Tek Parça Spiralli, 33×77,5cm 3 Parça Spiralli, 33×77,5cm 3 Parça Spiralli, 33x57cm Tek Parça Spiralli, 27,5×60,5cm Tek Parça Spiralli, 33×47,5cm Tek Parça Spiralli, 33x90cm 3 Parça Spiralli, 33×92,5cm 3 parça Spiralli, 31x70cm 3 Parça Spiralli, 31x86cm 4 Parça Spiralli, 33x78cm 3 Parça Spiralli, 33×77,5cm 3 Parça Spiralli (Atatürk Görselli)

Adet

50, 100

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.