Oto Paspası Baskı

Oto Paspası Baskı

 • Ebat
  Kağıt
  Baskı Rengi

 • Oto paspası üretim süremiz 4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Oto paspası baskı, bazı sektörler için daha uyumlu üründür. Fakat endüstriyel anlamda reklam materyali olduğunu da söyleyebiliriz. Bazı sektörlerden kastımız oto aksesuarcılar ve oto yıkamacılardır. Bu firmalar da son seneler için müşterilerine promosyon ürün dağıtımları nedeniyle maliyetleri artmıştır. Fakat oto paspası yüksek maliyete sahip olmaması, müşterilere yani hedef kitleye kolayca firma aracılığı ile ulaşılması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürün için odaklı olan sektörler anlamında reklam potansiyelini kullanmaktır. Bu pazar alanından pay almasını sağlamak amacıyla ofset matbaacılık ürünlerini kullanmaya yönelmeleridir. Kullanıp, atılabilen ürün olması nedeniyle de düşük maliyetli olması cezbetmektedir.

Çoğunlukla tek renk baskı olarak hazırlanır. Kraft kağıt formalar matbaada sıklıkla tercih edilir. Teksir kağıdı sitilinde yer alıp, oto paspası için son derece uygun olduğunu söyleyebiliriz. Maliyetin azaltılması için verimli kağıt türüdür. Boyayı hızlıca emen yapısından dolayı tercih edilir. Bu sebeple sadece siyah renk baskı uygulanması daha güzel duracaktır. Müşteri isteğine göre kuşe kağıt baskılar da talep edilebilir. Fakat oto paspası çoğunlukla kraft kağıda baskısı 1. hamur kalitesinde olur. Kağıt gramajı olarak 70,80,90 gramlık tercihler uygun olacaktır. Üretim aşaması için oto paspası baskısı ne gibi süreçlerden geçer? Tüm özellikleri, kağıt türlerine, baskı fiyatlarına dair diğer detaylar nelerdir?

Oto Paspası Baskı İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Oto paspası baskı, daha çok sektörel firmalar ile ilgilidir ve oto yıkamacılar için onları hatırlatacak kurumsal imzadır. Kullan-at ürün olmasından dolayı maliyeti düşük olması sebebiyle tercih edilir. Basımı yapılacak kağıdın ince hamur kraft olması ve tek renk tercihin de bulunmak yeterlidir.

Oto paspas basımı için kağıt yapısının ne olduğu, hangi ölçü ve renkler de olacağına dikkat etmelisiniz. Kullanım amacına bağlı olarak ince hamur kağıda baskı sıklıkla görülür.

Baskı sürecini de dikkate alacak olursak tek renk baskının yapılması en uygun olanıdır.

Matbaa firmasının asgari basım miktarı olacaktır. Bunun sebebi oto paspası ürününün tek yönlü baskı içermesidir.

Tasarımın nasıl olacağı ve hangi ölçülere sahip olacağı bilgileri basım aşamasında kusursuz belirlenmelidir. Çoğunlukla 33×48 cm boyutun da oto paspası basımı uygulanır ve istenen özelliklere göre kesim ve taşırma payı da dikkate alınacak şekilde işlemler devam eder. 1-2 cm bulabilecek pay ile içerisinden alınması sağlanır.

Matbaada kullanılan renk değerleri tek renk olarak siyah rengin kullanılması konusunda ana husustur. CMYK renk değerlerinden K için %100 verilerek siyah renk elde edilmesi mümkündür. Bazı matbaalar ile tüm renkler veya bazı renkler için bu değeri vererek siyah renge ulaşabilir. Tasarım, baskıdan önceki aşamadır ve siyah renk değerlerine dikkat edilmesinde fayda vardır.

Tasarımın iç ve dış ölçülerine dikkat ederek karar almalısınız. Çoğunlukla A3 boyutuna yakın olabilecek ölçüler oto paspası için daha uygundur. Matbaanın belli kesim ve iç ölçülerine dair kriterleri vardır ve farklılık gösterebilir.

Oto Paspası Baskı Ebadı ve Kağıt Nitelikleri

 • Oto paspas boyutu için en çok tercih edilen A3 ölçüsü ve 33×48 cm’dir. Matbaalarda farklı ölçüler de ürün olabilir. Kullandıkları baskı makinesine göre özel ölçüler de üretim yapabilirler.
 • Çoğunlukla 33×48 cm ebadı tercih edilmesinin yanı sıra sadece siyah renk ile basım yapılması da sıkça rastlanır. Tek renk siyah olmasının nedeni az önce de bahsettiğimiz gibi boyayı hızlıca emebilecek özelliğinden dolayıdır. Boyayı hızlıca emebilen, ıslaklık olduğu zaman hızlıca dağılabilen kraft kağıtlar mutlaka kullanılmalıdır. Sıklıkla kirlenme ve su ile teması, tozlanma olacağı için oto paspas sadece siyah renk ile baskısı yapılması uygundur.
 • Oto paspas basımı için kağıt tercihi hayati önemde değildir. Sebebi ise ürünün kullanımından dolayıdır. Uzun süreli kullanım değil, kullan-at tarzında ürün olmasından dolayı toz, toprak, su ile teması olacaktır. Bu sebeple kısa süreli reklam olarak düşünülmesi yerinde olacaktır.
 • Kraft kağıtlar için en çok 70, 80, 90 gramlık olanlara rağbet vardır. Basımı yapılacak kağıdın renk tonları kahverengi olup oto paspas için çoğunlukla tercih bu yöndedir.

Oto Paspası Basım Süreci ve Devamındaki Aşamalar

 • Oto paspası baskısı farklı basılı ürünler de olduğu gibi forma ile işlemleri yapılır.
 • CTP işlemi ile tasarım uygulanır ve tabaka ile buluşması sağlanır.
 • Tabaka aktarımı yapıldıktan sonra tasarıma ait kalıp kağıdın basılacak yüzeyine çekilir ve baskıya geçilir.
 • Kesim payı ismi verilen çizgiler referans alınarak çalışma başlatılır ve forma ile bağlanmasına geçilir. Ne kadar az fire verilir ise baskı için o kadar düşük maliyet anlamına gelmektedir. Buradaki amaç da tam da bu konuyu desteklemektedir.
 • Artık oto paspas baskı için formaya basım işlemi gerçekleştirildi. Sıradaki işlem giyotin makinesine aktarılması ve hangi ölçüler de ayarlanmış ise ona göre tabakalara ayrımı itinalı olarak uygulanması gerektiğidir.
 • Giyotin makinesi ile kesim yapılır. Son olarak oto paspas formalarına dikkatlice bakılarak herhangi bir bıçak kayması sorunu olup olmadığı kontrol edilir. Eğer bıçak kayması bulunur ise her bir kenarından tıraşlama yapılması ve paketlemeye geçilir.

Son olarak kraft kağıtlar için bir renkli baskı yapıldıktan sonra ilgili kargo firması ile teslimat sağlanır.

Oto Paspası Kalite Özelliklerinde Püf Noktaları Nelerdir?

 • Paspas baskı, kısa süreli kullanım amaçlı kullan-at tarzı bir üründür. Böyle olmasına karşın asgari düzeyde bile olsa kalite standartlarını yerine getirmek de fayda vardır. Örneğin kullanılacak kağıt kalınlığı, boyaya dair ayrıntılar önemlidir.
 • Kullanımından dolayı sıklıkla su ile teması olacaktır. Bu nedenle oto paspas ürün de uzun sürede değil kısa süre de formunun kaybedilmesi normaldir. Asgari kağıt kalınlığının altında bir kullanımı tercih etmeniz daha da kolayca deforme olmasına, baskıdaki kalitenin iyice düşmesine sebebiyet verir.
 • Az önce de belirttiğimiz gibi ne kadar kullan-at tarzı ürün olarak bilinse de firmanıza ait bir reklam olduğunu asla unutmayınız. Bu sebeple standart olan kağıt ölçüsü, kağıt kalınlığı konusuna ve boya kalitesinin kalite olarak daha alt seviyesine asla düşmenizi önermemekteyiz.

Oto Paspası Baskı Fiyatları Konusunu En Çok Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Özel oto paspası baskı fiyatları birçok ölçü, farklı kağıtlar, renkler konusunda ayrıntılara sahiptir. Bir renk baskı veya çok renkli baskı da yapılması mümkündür. Standart olarak bahsettiğimiz ölçüler dahil olmak üzere kaç adet baskı işlemi yapılacağı, hangi renklerin tercih edileceği gibi tüm süreçler fiyata direkt etki eder. Müşteri istediği taktir de onun isteklerine yönelik özelleştirmeler de uygulanabilir. En çok fiyata etki eden faktörler kağıt kalınlığının ne olduğu, kaç adet basımın gerçekleşeceği ve kağıt ölçüsüdür.

Alternatif ürünümüz olan oto kokusu basım fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

35x50cm

Gramaj

70gr Kraft, 90gr Kraft, 105gr Kraft

Renk Farkı

Tek Renk, 2 Renk, CMYK

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.