Perakende Satış Fişi Fiyatları

Perakende Satış Fişi Fiyatları

 • Ebat
  Nüsha
  Yaprak Sayısı
  Baskı Rengi
  Numaratör
  Numaratör

  lütfen 6 haneli rakam giriniz.

 • Perakende satış fişi baskı üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Her büyüklükte işletmenin tercih ettiği perakende satış fişi pek çok sektör için önemli demirbaş ürünlerden bir tanesidir. Güzel tarafı karbon kağıt kullanımına gerek yoktur. Çünkü form otokopili olarak hazırlanmıştır. Tıpkı adisyon ve tahsilat makbuzu baskısında olduğu gibi perakende satış fişi az sayı da baskısı ve maliyetinin düşük olması sebebi ile de tercih edilmektedir. Gıda ve hizmet sektörü daha fazla kullanmakla birlikte 100 sayfa ve 50 yaprak olacak şekilde firmalar tercih etmektedir. Otokopili olmasından dolayı ön yüze kalemle yazılır ve arka yüzde yer alan sarı renkli sayfaya kopya edilebilmektedir. Bu sebeple müşteri ve firma için birer nüsha ayrılabilir. Firmanın satış yaptığı ürün ve hizmetlere ait yazıları olan takip sistemini kolaylaştırmak ve dokümantasyon oluşumu için yarar sağlamaktadır. Pek çok firma için demirbaş matbu evraklar arasında bulunan ve sıklıkla kullanılan perakende satış fişi fiyatları açısından hangi unsurlar direkt etkiler ve diğer ayrıntıları anlatalım.

Perakende Satış Fişi Fiyatları İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Perakende satış fişi şirketlerin sattıkları ürün ve hizmetler için iş ortaklarına verdikleri mal dağıtımı için detayları gösteren matbu evraktır. Evrak üzerinde klasik şablon halindeki bilgiler baskı da kullanılır.
 • Perakende satış fişi maliye ile anlaşması bulunan firma aracılığı ile ve çoğunlukla bir renk olacak şekilde basımı yapılır. 1. hamur kalitesin de teksir 60,70 gramlık kağıtlara standart her zaman kullanılan şablon, maliyeye dair bilgiler eklenerek basımı yapılır.
 • Kapak kısmı daha sert olmalıdır ve 200-350 gram arasındaki kağıtlar tercih edilmelidir.
 • Perakende için kapak bölümü çoğunlukla birkaç farklı şablondan basımı yapılırken renk konusun da bir veya iki renk birleştirilerek renk karışımı elde edilir ve kullanılır.
 • Baskı devam ederken püf nokta ise pek çok matbu evrak aşamasında yaşanıldığı gibi perakende tasarımı esnasında siyah için %100 olarak değer verilmesi ve kenar çizgilerinin olmamasının sağlanmasıdır.
 • Dış kenar çizgilerin kullanılır ama obje formuna dönüştürülmezse, şablon da bozulmalar meydana gelir. Sonuç olarak tasarım da göze hoş olmayan sonuçlar görünür.
 • Müşterinin isteğine göre perakende satış fişi dikey, yatay olarak basılabilir ve ciltlemeye geçilir.

Perakende Satış Fişi Ebadı ve Kağıt Kalitesi Ne Olmalıdır?

 • Perakende satış fişi baskı için tercih edilecek standart ölçüler olmalıdır. Çünkü matbu evraktan söz ediyoruz. Küçük milimetrik ölçülerin de farklılık oluşabilir ama genel de 10.5×14.8 cm ölçüleri tercih edilir.
 • Boyut tercihi ile kağıt da kullanılacak gramaj da değişecektir. Ama iç sayfalar için genelde 60,70 gram ağırlığındaki kapaklar kullanılırken, dış kapaktaki sert kağıt için tek renk lacivert tercih edilebilir.
 • Perakende kağıt türü için genelde en çok 1. hamur kalitesindeki 60,70 gramlık seçim yapılır. Matbaalar arasında küçük farklılıklar gözlenebilir.

Perakende Satış Fişi Basımı ve Sonraki Aşamalar

 • Perakende baskı kapak ve iç kısımdaki baskılardan dolayı iki aşama da yapılır. Daha hafif olan iç sayfalar için forma katlama yöntemi kullanılır ve kapak için oluşturulan formaya bağlama yöntemi ile birleştirilir.
 • 60-70 gram ağırlığındaki kağıtlar için katlama tekniği kullanılır. Kalıba alınması, tasarımların pozlanması ve hızlı baskı ile devam edilmesi gerekir.
 • Otokopili tasarımı perakende satış fişin de yer alır. Bu yüzden iç sayfalardaki baskı, arka arkaya denk gelecek formaların baskı işlemi yapılması ile tamamlanır. Beyaz ve sarı renkteki formalar kullanılır ve aynı hizada olacak, taşırma yapmayacak şekilde katlanması uygulanır.
 • Katlama yapıldıktan sonra kesimden hemen önce belirtilen ölçülere göre kapağın iç kısmına forma yerleştirilir. Amerikan ciltleme, tutkal sürülmesi ile kapağa yapıştırma gerçekleşir.
 • Giyotin makinesi yardımı ile tıraşlama yapılarak üç köşesi olmak üzere törpülenir. İstenen son özelliklere oldukça yaklaşılır.
 • En son olarak ürün için numaratör ve perforaj işlemleri yapılarak tamamlanır.

Perakende Satış Fişi Basım Kalitesi İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Perakende satış fişi için kalite çıtası farklı baskılı ürünler de olduğu kadar dikkate alınmaz. Fakat genel standart mutlaka yerine getirilmelidir. En az 55, 60, 70 gramlık kağıt gramajı, kapak bölümü için daha kalın gramajlarda kağıt tercih edilmelidir. İç sayfalardaki renk siyah, kapak kısmı için lacivert gayet uygundur. Firmanın iş gerçekleştirdiği ortakları, müşterileri ile olan evrak söz konusu olduğundan kalite anlamında asgari düzeyin altına kesinlikle inilmemelidir.

Perakende Satış Fişi Fiyatları Konusunu Ne Etkiler?

Perakende satış fişi fiyatları alanın da direkt etki eden özellikler vardır. Örneğin, kağıdın kalitesi, hangi boyutlar da olduğu, kaç renk kullanılacağı gibi. Anlaşmalı olan matbaadaki otokopili kağıt mı tercih edilecek veya 1. hamur farklı kağıtlar mı kullanılacak gibi pek çok aşama direkt etki eder. Fiyatı etkileyen bir diğer husus baskı adedidir. Ne kadar çok baskı yaparsanız birim başına düşen maliyet o kadar azalacaktır. Perakende satış fişi her zaman renk uyumluluğu, adet sayısı eksik sipariş verilmeyecek, kağıt türü en azından asgari düzeyde olacak şekilde baskıya verilmelidir.

Perakende satış fişi basımı için anlattığımız bu kriterlere dikkat ederseniz son derece verimli, sağlıklı bir aşama da işlemleri tamamlamanız mümkündür.

Ek bilgi

Ebat

A6 (10x14cm)

Nüsha

1 Asıl + 1 Suret, 1 Asıl + 2 Suret, 1 Asıl + 3 Suret

Adet

5 Cilt, 10 Cilt

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.