Plastik Kartvizit

 • Ürün Cinsi
  Kesim
  Baskı Rengi
  Lak

 • Plastik kartvizit üretim süremiz 8 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Kartvizit modelleri ile kıyaslama yapacak olursak özellikle geçtiğimiz birkaç sene için de plastik kartvizit baskı modelleri sıklıkla her sektör de tercih edilmektedir. Pek çok firmanın ilgisi bu modellere yöneldi dersek doğru olur. Farklı ürünlere kıyasla maliyet açısından biraz daha fazla olmasına karşın sağlamlığı olan, kalıcı plastik kartvizit özellikleri nedeni ile ilgi çekmeye devam etmektedir.

Oldukça canlı renkler içeren, çeşitli farklı ölçüler de basımı yapılabilen, parlak ve mat gibi alternatifleri olan üründür. Plastik kartvizit modelleri için 4+4 CMYK renk kullanım imkanı olması, avukat ve muhasebe gibi uzun süre mesleğine devam eden sektörlerin de ilgilisini çekmektedir. Sadece bu meslekler değil, her sektörden kullanımı mümkün olan, kurumsal kimliği ön plana çıkartabilecek plastik kartvizit modelleri açısından dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Hangi özelliklere sahiptir ve plastik kartvizit baskısı işlemlerine dair mutlaka okumanız gerekenlere dair yazı oluşturduk.

Plastik Kart Basım İşlemlerin de ilk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Plastik kart PVC baskı ile yapılabilecek kartvizit modelidir. Asetat malzemeye basınç kullanılması ile plastik kartvizit üretimi yapılır. Uzun kullanım süresi ve sağlamlık sunma özellikleri şeffaf kartvizit üzerinde bulunmaktadır.

PVC kaplama kartvizit modeli ülkemizdeki tarihi biraz eskidir. 1980’lerden itibaren kullanılmaya başlandı. Fakat asıl sıklıkla kullanım seneleri 2000’li yıllar ve devamı olarak ekleyebiliriz. Popüler olma dönemi ise geçtiğimiz senelerdir.

Üretim aşamasındaki işçilik ve malzeme gibi sebeplerden dolayı farklı kartvizit modellerine ilişkin fiyat olarak maliyeti daha fazladır. Fakat plastik kartvizit modelleri için en, boy ölçüleri standarttır. 8X5 cm boyutları plastik kartvizit modelleri açısından matbaaların sıklıkla tercih ettikleri modeldir. Yalnız milimetrelik farklar matbaalar arasında görülebilir.

Her sektörden firma için plastik kart ihtiyacı vardır. Kurumsal firmalar, toptancılar, perakende sektöründeki firmalar şeklinde örnek verebiliriz. Kartın arka kısmına eklenebilecek QR kod ile çeşitli iletişim veya ödeme bilgilerini alıcının cep telefonu ile okutması ile bir ödeme aracı olarak da anlatmak mümkündür. Bu türdeki bilgiler şeffaf kartvizit modelleri maliyet eklemesine karşın firmalarca işlemleri hızlandırmak adına tercih edilmeye devam etmektedir.

Çeşitli bankalar, iletişim sektörü, market zincirleri, toptancılar ve daha pek çok firma için şeffaf kartvizit diğer bir ismi ile plastik kart tercih edilmektedir. Kartların kullanım süresinin uzun olması ve dayanıklılık özellikleri bir diğer artı özelliklerindendir.

En, boy ölçüleri farklı malzeme ile üretilen kartvizit modellerine ilişkin benzer olan bu ürün için de gramaj olarak da benzerlik göstermektedir. Örneğin, kuşe kağıt (350 gramlık) kullanımı ile plastik kart üretimi yapılabilir. Mat ve parlak gibi seçeneklerin yanı sıra estetik anlamda daha göz alıcı aşamaya geçebilmesi için laminasyon işlemleri de kullanılabilir.

Plastik Kartvizit Ebadı ve Kağıt Çeşitleri

 • Plastik kartvizit ölçüleri açısından sıklıkla 8X5 cm tercih edilir. Matbaanın hangi basım yöntemini kullandığı ve formaya ait kriterlere bağlı olarak milimetre veya santimetre çapında bazı farklılıklar görülebilir.
 • Tasarımı güzelleştirmek adına şeffaf kartvizit baskısı için özel bıçak kullanım imkanı da bulunmaktadır. Sıklıkla oval kesim firmalarca tercih edilir. Bunun sebebi ise köşelerden oval şekil verilmesinin ve törpüleme işlemleri ile keskinliğin alınmasıdır. Kartın kullanımı için cüzdan veya cep gibi haznelerde bulunduran kişiler açısından avantaj sağlar ve bu da uzun ömürlü kullanım imkanı da sunmaktadır.
 • Hangi kesim şeklinin kullanılacağı ve boyutlarının ne olacağı gibi konuların yanı sıra kağıt kalitesindeki seçimler de kaliteyi etkiler. PVC malzemeler kullanılarak hammadde elde edilmiş olsa da kağıt kalitesi ve gramajı açısından seçimler kalite etkenlerinden bazılarıdır. Düşük gramaja sahip kağıt tercih edildiğinde kartvizit bazı dış etkenlere kıyasla daha çabuk formunu kaybedebilir ve solma yapması da olasıdır.

Plastik Kart Basım İşlemleri ve Sonrasına Ait Detaylar Nelerdir?

 • Plastik kart tasarımı PVC malzeme üzerine yapılır. Tasarım işleminde mutlaka ne kadar taşırma ve kesim payı olacağı, konumunun dikey veya yatay şeklinde yapılması gibi ayrıntılar vardır. Bu süreç tamamlanır ve basım işlemine geçilir.
 • Basım işlemleri 4+4 CMYK özelliğinden veya bir renk olacak şekilde uygulanabilir. Dikey, yatay olarak basılması forma ölçüsü ile alakalıdır.
 • İki tane PVC malzeme basınç faktörü kullanılarak bağlanması sağlanır. Şeffaf kartvizit modellerinde basım işlemi bu şekilde olurken bahsettiğimiz örnekteki mikron değeri 700-800 arasındadır. Bu PVC malzemeler için iki taraflı yapılacak şekilde laminasyon işlemi uygulanır.
 • Bu baskı işleminden sonra müşteri isteğine göre mat veya parlak kaplama yapılarak devam edilir.
 • İsteklere göre başka türlerde kaplama işlemleri de yapılabilir. Bu durum biraz da PVC malzemenin hangi özellikleri barındırdığı ile alakalıdır. Selefon kaplama işlemleri pres mantığı ile yapılır. Grafik programında oluşturulan tasarım tabakanın üzerine işlendikten sonra PVC kaplama ile devam edilir. Bu sayede asetat tabakaya baskı yapılmış görünümü almış olursunuz.
 • Parlak kaplama yapılması ile birlikte oldukça güzel bir görünüme kavuşulur. Ayrıca şeffaf kartvizit için mat kaplama da oldukça estetik görünüme sahiptir. Her ikisine de göz atmanızı öneririz.

Plastik Kart Basımı İşlemlerinden Sonra İşçilikler Nelerdir?

 • Plastik kartvizit basımı işlemleri yapıldıktan sonra bazı ekstra işçilikler uygulanabilir. Çoğunlukla formaya ait bazı yerlerin düzenlenmesi, son kartvizit formunu elde etmek için yapılan birkaç işlemden ibarettir.
 • Basım yapılır ve PVC kaplama alanında mat veya parlak kaplama işlemleri uygulanır.
 • Şeffaf kartvizit modelleri benzer şekilde selefon çekilme işlemlerinde olduğu gibi baskı sonrasına dair kaplama çalışması yapılmasına tabidir.
 • Artık mat, parlak kaplama yapıldı ve hangi ölçülerin alınması sağlanıyor ise o ölçüler de ayırım başlar ve plastik kartvizit üretilmiş olur.
 • Son olarak oval veya başka bir kesim istenmesine göre çalışma devam eder. Ürün için kesim işlemleri ve isteniyorsa özel bıçak izi çalışması ile tamamlanır.

Plastik Kart Baskı İşlemlerinde Kaliteyi Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 • Plastik kartvizit kurumsal şirketlerin sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Bu sebeple ürünün uzun süre kullanılması gerekir. Bankalar, iletişim şirketleri, zincir marketler veya farklı sektörler için de her zaman baskı işlemleri uygulanabilir.
 • Ekonomik kartvizitler olarak da adlandırılan başka ürünlere kıyasla uzun süreli kullanım imkanı plastik şeffaf kartvizit ürünler de daha fazla bulunmaktadır. Bu aşamada kalitenin ne olduğunu belirleyen hangi hammadde kullanıldığıdır. Plastik malzemedeki fark burada öne çıkar.
 • Eğer plastik malzemenin orta veya daha düşük kalitede olanı tercih edilir ise kullanımı bu kadar uzun ömürlü olmayacak, solma ve yıpranma yapacaktır.
 • Bundan dolayı baskı işleminde hammaddenin kaliteli olanı kullanılmasında fayda vardır.

Plastik Kartvizit Baskı Fiyatları Hangi Etkenlerden Daha Çok Etkilenir?

Sektörel firmaların sıklıkla tercih ettiği bir ürün olan plastik kartvizit baskı fiyatları açısından bazı kriterlerden etkilenir. Şeffaf kartvizit için kaç adet üretileceği, hangi özelliklere sahip olduğu gibi sıralamak mümkündür. Kaç gramlık kağıt gramajı, PVC malzemede hangi mikron değerinin tercih edildiği, ölçüleri, kalitesine ilişkin kriterler, özel bıçak izi veya farklı ürün özellikleri olup olmaması ile de ilgilidir. Matbaaların en az basım sayısı farklılık gösterebilir. Fakat biraz uzun vadeli düşünerek ne kadar çok baskı yaptırırsanız birim fiyatı da bir o kadar azalacaktır.

Alternatif olarak sıvama kartvizit baskı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

500 Micron Beyaz PVC, 760 Micron Beyaz PVC

Adet

500, 1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.