Şeffaf Kartvizit

 • Bu üründe tek yön baskı yapılabilmektedir.

  Ürün Cinsi
  Kesim
  Baskı Rengi
  Lak

 • Şeffaf kartvizit üretim süremiz 8 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Yenilikçi, dikkat çekici özelliği ile sizlere kartvizit şeffaf ürünü anlatmak istiyoruz. Bu ürün için standart anlamda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Örneğin, kartvizit fiyatını etkileyen unsurlardan bir tanesi de matbaa şirketine kaç adet sipariş verildiğidir. Devam edecek olursak, son senelerde prestij anlamında imaja önem veren kurumsal şirketlerin şeffaf kartvizit seçtiklerini görebilirsiniz. Plastik malzemeye sahip asetat isminde sert doku üzerine şeffaf kartvizit baskısı yapılır. Farklı kartvizit modellerine kıyasla daha şık görüntü elde etmenizi sağlayan bir üründür. Özellikle örnek modelleri incelediğiniz de bunu hemen anlayacaksınız. Öyleyse şeffaf kartvizit fiyatları alanında hangi unsurlar etkilidir? Ebat, kalite gibi detaylara hemen geçelim.

Şeffaf kartvizitler farklı kartvizit modellerine kıyasla firmanın daha ön plan da yer almasını sağlayabilir. Kartvizit şeffaf olmasından dolayı farklı kağıt kartvizit modellerine kıyasla ayrışması, dikkat çekmesi, fark edilmesi daha mümkündür. Kaç adet baskı yapılacağını matbaa firması ile görüşmeniz gerekir. Şeffaf kartvizitler de baskı yapılacak adet sayısı artar ise birim başına düşen fiyatın azalması mümkündür. Adet belirlenir ve kartvizit şeffaf olacağına dair istekte bulunulur. Ölçüler genelde standart halindedir ama spesifik değişiklikler isteğe göre uygulanabilir ve şeffaf olacak şekilde üretim işlemine geçilir.

Bu ürün de kartvizit şeffaf yapısı olması ile dikkat çeker. Aynı zaman da sert ve kalın dokuya sahip olmasından dolayı uzun ömürlü yani kısa zaman için de deforme olma gibi durumlar yaşanmaz. Pek çok artı yönü olan şeffaf kart modelleri için matbaaların genel standart ölçüleri 8×5 cm ebatlarındadır. Son senelerin trend kurumsal kimlik ürünü olan şeffaf kart modelleri için baskı aşamalarında hangi işlemler yapılıyor? Sizlere şeffaf kart modelleri için program ile tasarlanmasından, baskıya ve müşteriye ulaşma anına kadar hangi aşamaların yapıldığını anlatmak istiyoruz. Biraz daha detaya inerek kartvizit şeffaf olması konusuna geçelim.

Şeffaf Kartvizit Fiyatları Alanında İlk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Şeffaf kartvizit, klasik kartvizit modelleri ile kıyaslanacağı zaman kağıttan üretilmez. Sert plastik bir malzeme olan asetat tabakası üzerine baskı yapılır. Mikron ismi verilen kalınlık ölçüsü ile asetat tabaka bilgileri yer alır. Bu ürüne ilişkin şeffaf ürün modelleri açısından çoğunlukla şeffaf asetat için belirlen 400 mikron değeri kullanılır.

Ölçü belirlenir. Ne kadar kalınlıkta olacağının göstergesi olarak kartvizit özellikleri arasında 400 mikron yaygın seçenektir. Örneğin, klasik ölçüler de yani 8×5 cm ölçüleri, 400 mikron kalınlık da olan CMYK kriterlerinde beyaz, buzlu bir kartvizit yazabiliriz. Buzlu görünümün sebebi üzerine eklenecek olan yazılar, görsellerin net şekilde okunabilmesini sağlayabilecek olmasındandır. Basım işlemine dair özellikler arasında CMYK ve Beyaz olması tek yön ve şeffaf baskı anlamına gelir.

Eğer bu şekilde basılacak olursa yani tam şeffaf olması ile işlemler başlayacak olur ise görseller, yazılar, çizimler yansıma sebebi ile net görünüme engel olabilir. Bu sebeple zemin bölümü için beyaz renk tercih edilerek, zemine ait şeffaflık giderilir. Buzlu görünüme sahip olarak asetat üzerinde yer alan kartvizit bilgileri net şekilde okunabilecektir.

Şeffaf kart baskısı ile farklı kartvizitleri kıyaslama yapacak olursak daha kullanışlı işlemler ile üretilir. Asetatlar tabaka formatın da bulunur ve UV baskı makinesine yerleşimi yapılır. Tasarım programındaki baskı aracılığı ile bilgilerin makineye aktarımı sağlanır. Malzeme olarak farklı olsa da şeffaf kartvizit modelleri için yapılacak işlemler klasik kartvizitlere göre titizlikle uygulanmaktadır. Oluşturulan yazılar objeye yani görsele çevrilmesi yapılır. CMYK renk değerleri uygulanır. Baskı yapılacak yüzey için kesim payı ayrılır. Yüzdesel değerler doğru verilir ve birçok işlem bu programlar ile ayarlanır.

Tabaka ile uyumlu ölçüler içerisinde şeffaf kartvizit ayarlanır ve kesim çizgileri dikkate alınarak kesilir. Müşteri lak kabartma, CMYK ve beyaz gibi istekler de bulunmuş ise önceliği bu işlemlere ayırıp, kesim işlemine daha sonra geçmek mantıklı olur.

Kesim yapıldıktan sonra belirlenen ölçülere göre şeffaf kartvizit modelleri belli parçalara ayrılır. Çoğunlukla oval bıçak izi kullanılır ama şeffaf kartvizit modelleri açısından farklı bıçak izlerini de müşterilerin tercih etmesi ile yapılması da mümkündür. Düz yani dört köşe kesimden daha ziyade oval sıklıkla tercih edilir. Eğer dört köşe tercih edilecek olursa kesici özelliğinden dolayı taşıma esnasın da sorunlar oluşturabilir. Dört köşenin bir diğer dezavantajı aşınmaya neden olmasıdır. Oval yapılır ise bu sorunların hiç birisi yaşanmaz.

Şeffaf Kart Ebadı ve Kalite İncelikleri

Şeffaf kartvizit için sıklıkla tercih edilen ölçüler 8×5 cm boyutlarındadır. Müşteri isteği olur ise küçük de olsa matbaa firmasına göre değişimler uygulanabilmektedir. En sıklıkla oval köşe basımı yapılacak olsa da bıçak izine ilişkin özel istekler ile daha güzel tasarımlar ortaya çıkartılabilmektedir. Fakat bıçak izi tercihi belirlenen ölçüyü değiştirmez.

Şeffaf kartvizit ürünler de kaliteye ilişkin kriterler asetata ilişkin mikron değeri açısından belirlenir. Baskıya verilecek olan asetat tabakası için 350-400 mikron arasında değerlerin olması gerekir. Mikron değeri açısından örnek olması sebebi ile ekmek poşetleri için 15-20 mikron kullanıldığını ifade edelim. Bu örnek, ürün ile şeffaf kartvizit için en az kaç mikron kalınlığa sahip olması gerektiğini hesaplamamızı sağlayabilir.

Baskıya verilecek ürünün hangi ölçüler de ve kalite de olduğu şeffaf kartvizit modelleri içinde maliyete direkt etki eder. Bundan dolayı matbaalar belli standart ölçü ve mikron değerlerine ilişkin çeşitli seçenekleri kartvizit şeffaf olsa da ayarlayacaktır. Firma, müşteri isteği doğrultusunda özel talepler ile kaç mikron kalınlık veya kalitede, ölçüleri ve kaç adet basılacağı konuları da hesaplanarak fiyatın şekillenmesi sağlanır.

Alternatif ürün grubumuz olan sıvama kartvizit ve plastik kartvizit ürün gruplarımızı da inceleyebilirsiniz.

Şeffaf Kartvizit Baskı İşlemi Sonrasında Hangi İşçilikler Yapılır?

 • Şeffaf kartvizit için belirlenen istekler dahilinde eğer var ise baskı sonrasına yönelik özel işlemler uygulanabilir. Genelde yapılacak bu işlemler bıçak izi kullanılması, küçük ama etkili baskı sonrası işlemler, özel ölçüleme işlemleri ile dikkat çekici görünümün elde edilmesine ilişkindir.
 • Şeffaf kartvizit baskısı yapılabilmesi için UV makine içerisine asetat tabaka yerleştirilir ve tasarımın uygulanmasına geçilir. Bu makine tercih edilir çünkü baskı için kullanılacak olan boyayı birkaç saniye içerisinde tamamen kurutulmasını sağlar. Asetata aktarılan baskının problemsiz olarak aktarımı da sağlanmış olur. Sarmal banttan tabaka alınır.
 • Eğer müşteri standart baskıya yönelik özel bir istekte bulunmaz ise kesim yapılır ve bıçak izi işlemleri ile baskı sonuca bağlanır. Özel istekler olur ise ekstra işçilik söz konusudur. Çoğunlukla asetatın ne kadar şeffaf olduğu ile alakalı çalışmalardır. Asetata yapılan baskı işlemleri güneş ışığı ve farklı nedenlerden dolayı net şekilde görülmesinin önüne geçebilir. Bu tarz sorunları yaşamamak için CMYK ve Beyaz tabaka tasarımın hemen üzerine eklenmesi ile daha belirgin görünüme kavuşturulması mümkündür. Bu sayede şeffaf olan tabakaya eklenecek yazılar, objeler çeşitli görsellerin net şekilde görünmesi sağlanır.
 • Tabaka da yer alan tasarımın dikkat çekici hale getirilmesi işlemleri dışında ekstra işçilik alanına kesim işlemi ve bıçak izi dahil edilebilir. Oval kesim şeffaf kartvizit için çoğunlukla tercih edilir ve bunun için özel bıçak izi kullanılarak törpülenmeye geçilir. Sektördeki faaliyete göre öne çıkan bazı ürünlere ait görseller vardır ve özel bıçak izi kullanılarak o şekilde kartvizite direkt işlenebilir.

Şeffaf KartKalite Standartlarına Neden Önem Vermelisiniz?

 • Şeffaf kart için kalite standartlarından bir tanesi asetat olup kaç adet baskı yapılacağını dikkatle seçmelisiniz. Şeffaf kartvizite eklenecek görseller, tasarımın ne kadar dikkat çekici olduğu kadar birim maliyeti düşürmeyi de düşünerek doğru sayıda baskı işlemi yaptırmanız gerekir.
 • Asetat kalitesini belirleyen şeffaf kartvizit baskı için mutlaka mikron kalitesinin ne kadar olduğuna da bakmanız gerekir. Önceki örnekler de ideal sayıyı sizlere anlatmıştık. Tasarım aşamasın da CMYK ve beyaz işlemi itinalı ve bilen kişi tarafından uygulanmalıdır. Yoksa kırılma ve kayma meydana gelmesi de mümkündür. Tasarımı güzelleştiren lak kaymasını düşünün, ondaki kaymayı andıracak bozukluk meydana gelmesidir.
 • Kaliteli boyaların tercih edilmesi kalitedeki bir diğer unsurdur. Saniyede kurutma çalışmasını yapabilecek sıcak baskı işlemi ile şeffaf kartvizit basımı için her zaman kalite boya tercih edilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Kullanım süresini artırmakla birlikte tasarıma eklenen görseller, yazıların silinmesini de engeller.
 • UV baskı makinesinde son teknoloji ve kaliteli tercihler de şeffaf kartvizit için muazzam önemlidir. Tam tersi kalitesiz bir makine kullanılır ise formunda ve görüntü de bozulmalar meydana gelir.
 • Bu anlattıklarımızı dikkate alarak kaç adet kartvizit istediğinize karar verebilirsiniz.

Şeffaf Kart Fiyatları En Çok Hangi Sebeplerden Etkilenir?

Şeffaf kartvizit kalite açısından kritik özelliklerden bir tanesi asetat tabakaya ait hangi mikron değerinin kullanıldığıdır. Kartvizit için hangi ölçülerin seçildiği, kesim işlemi için özel işçilik olup olmadığı ve kaç adet baskıya verileceği şeklinde sıralamak mümkündür. Şeffaf kartvizit işlemleri için matbaa bazı baskı alt limit sayıları belirlemiş olabilir. Bu konuyu matbaa firması ile konuşup, sizin kaç adet ihtiyacınız olduğuna ve renk konusundaki kararınızı verin. Ne kadar çok adet basımı gerçekleşir ise birim fiyat da bir o kadar azalacağını unutmayınız.

Çoğunlukla standart diyebileceğimiz özellikler ve matbaa firması tarafından çeşitli opsiyonlar ile belli fiyat aralığı içerisinde şeffaf kartbasım fiyatı belirlenir. Kaç adet olacağı, kargo ayrıntıları, sizin tasarımınız da nasıl bir görüntü alacağı gibi konulara dikkat ediniz. Firmanızdan şeffaf kart için bu konular da bilgi almalısınız. Siparişin kaç gün içinde tamamlanacağı ve kargo firması hakkındaki bilgileri alınız.

Bunların haricinde kartvizit şeffaf yüzey üzerine kabartma lak, altın yaldız gibi daha dikkat çekici tasarımlar ekletmek istiyorsanız fiyata etki edeceğini bilmelisiniz. Bahsettiğimiz ürünün bir diğer adı da pvc kartvizit olarak geçer ve merak ettiğiniz, sormak istediğiniz konuları matbaa firmanız ile görüşmelisiniz.

Siparişin tamamlanmasından sonra şeffaf kartvizitler kargo firması ile gönderilebilir. Özellikle farklı şehirde alıcı var ise bu kaçınılmaz olacaktır. Hangi kargo firması ile gönderileceği ve kaç adet siparişinizin olduğunu, internetten hareketin takibini yapabilecek olmanız gibi süreçleri de mutlaka takip edin. Özellikle firma için acil şeffaf kartvizitler ihtiyaç unsuru ise bir an önce üretimi yapılıp, kargoya verilmesi hassas bir işlemdir.

 

Ek bilgi

Ürün Cinsi

500 Micron PVC, Kenarları Oval Kesim Kabartma Laklı

Adet

500, 1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.