Torba Zarf Baskı

Torba Zarf Baskı

  • Ebat
    Kağıt
    Baskı Yönü
    Baskı Rengi

  • Torba zarf üretim süremiz 3-4 iş günüdür.
  • Tasarım desteği ücretsizdir.
  • Anlaşmalı Kargo İle Karşı Ödemeli Gönderilmektedir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Torba zarf baskı : Bireysel anlamda her ne kadar önemli olsa da kurumsal alanda ofiste,şirketlerde resmi dairelerde oldukça önemli bir baskı materyaldir. Torba zarf baskının en önemli işlevi dosyalamaktır. Peki bireysel anlamda kullanılan torba baskı zarf ile kurumsal anlamda kullanılan arasındaki fark nedir. Genellikle bireysel anlamda bir nesneyi postalamak için kullanılır mesela en popüleri mektuptur Zarfın kalitesi düşük gramajı hamurdan yapılır. Kurumsal olanda ise diplomat zarf baskı kullanılır. Zarfın üzerinde kuruma ait bilgiler yer alır. Daha kalitelidir.

Torba Zarf Baskının İşlevi

Kağıttan yapılan maddelerin muhafazasında kullanıldığı için torba zarf baskının boyutu önemlidir. A3, A4, A5 boyutunda olanları vardır. İstenirse değişik ebat ve ölçülerde de yapılabilinir. Kurumsal hayatta baskısız formu maliyetleri arttırdığından ötürü tercih edilir ama maliyet sorunu olamayan büyük firmalar baskılı şeklini de kullanırlar. 90 100 110 gram kraft kağıttan yapılabildiği gibi aynı zamanda 110gr 1.hamurdan da yapılabilmektedir. Büyük kurumsal firmalar genellikle 1.hamur beyaz baskıyı tercih etmektedirler. İkisinin arasındaki en önemli fark maliyetidir. Bu ürün matbaalardan 50-100 adetlik formlarda üretilmektedir. Kurumsal alanda kullandığınız materyaller kurumun kalitesini ortaya koyar o yüzden baskı materyallerinde kalitesi oldukça önemlidir.

Torba Zarf Çalışması Nasıl Olmalıdır?

Torba zarf diğer kağıt materyallerin muhafazasında kullanıldığı için onlarda aynı boyutta olması istenir. Genellikle A3 A4 A5 boyutunda olduğu gibi matbaanın basım yöntemine ve müşterinin talebi doğrultusunda şekillenmektedir. Eğer standart ölçünün dışında bir ölçü isteniyorsa bu daha fazla maliyet demektir. Maliyet boyutla değerlendirileceği gibi baskısız kraft form mu yoksa baskılı torba zarf kullanıldığı önemlidir. İkisinin arasındaki fark kalitesidir.

Torba Zarf Nasıl Basılır?

4 aşamadan oluşur; baskı işlemi, kesim işlemi, katlama işlemi ve yapıştırma işlemi şeklindedir. Öncelikle hangi boyutta yapılacağı belirlenir yani A3 mu A4 mu A5 mı yoksa özel boyutta mı olacağına karar verilir ve baskı gerçekleştirilir. Daha sonra eşit paylara bölünecek şekilde kesilir ve daha kenarlarda oluşturulan kulaklar katlanır ve en sonunda birbirine yapıştırılır. Üst kısmındaki kulak dışarıda bırakılır ve yapıştırıcı şeritle işaretlenir.

Torba Zarfta Kalitenin Önemi

Torba zarf baskıda kağıdın türü (kraft mı? yoksa 1.hamur mu?) kağıdın gramajı, boya ve üretim aşamasındaki işçiliktir. Bu tür baskı materyalleri aynı zamanda birere reklam ürüdür bu yüzden kurumsal kimlik imajına zarar vermemek için kaliteden ödün vermeden ona göre bir baskı türü seçilmelidir.

Torba Zarf Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Tüm diğer baskı ürünlerinde olduğu gibi torba zarf baskıda da fiyati ürünün ölçüsü hangi boyuttan olacağı, adeti (adet arttıkça maliyet düşeceği için fiyatta düşer), kağıdın çeşidi ve gramajı; baskı ve renk seçeneği olmak üzere 6 grupta toplanır. Siz nasıl ürün istediğinizde karar verin müşteri temsilcimiz size gerekli çözüm yollarını gösterecektir.

Ek bilgi

Ebat

17x25m, 24x32cm, 26x35cm, 42x32cm

Renk

Tek Renk, 2 Renk, 3 Renk, CMYK

Adet

500, 1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.