Mouse Pad Baskı

 • Ebat
  Malzeme
  Baskı Yönü

 • Mouse pad baskı üretim süremiz 12 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Promosyon ürünlerden bir tanesi olan mouse pad baskı popüler, viral reklam ürünlerden bir tanesidir. Özellikle teknoloji şirketleri açısından çoğunlukla promosyonu yapılır. Özellikle oyun dünyasının giderek genişlemesi ile bu alandaki ekipmanlara olan ilgi de giderek büyümüş oldu.

Teknoloji firmaları, potansiyel müşterilerine ulaşmak için mouse pad gibi ürünlerin dağıtımına ilgi göstermektedir. UV, dijital baskı ve ofset matbaacılık alanların da mouse baskısı yüksek hacme sahiptir. Bilgisayar kullanıcıları çoğunlukla genç kitle ve firmalar olup, bu kitle ile daha güçlü bağ kurmak için teknoloji odaklı reklam girişimlerin de bulunmaktadır.

Promosyon ürün ile reklam yapmak isteyen firmalar tüm kitleyi hedefler ama çoğunlukla genç kitle ilgi gösterir. Peki, mouse pad basımı için nelere dikkat etmeniz gerekir? Sizler için mouse pad basımı işlemlerine dair mutlaka okumanız gereken içerikler hazırladık.

Mouse Pad Baskı Hakkında İlk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Mouse pad birkaç malzemenin karışımından üretilir. Polyester, bir kısmı plastik ve kumaş ürünleri ile üretilir. Bazen ise yazdığımız malzemeler ile tek üretim de yapıldığı olur. Bu malzemeler ve baskıda yer alan boyanın kalitesi ürünün son şeklini belirler.

Ürünün taban kısmı pvc veya kauçuk malzemeden üretilebilir. Kumaş bölümü emici özelliğinden dolayı boya veya farklı sıvıları içine hapsedebilir. Tasarım da kullanılan boyanın belli kalite de üretim aşamasına eklenmesi gerekir.

Mouse pad, ızgara sistemi gibi baskı yöntemi açısından sıcak uygulama ile maruz kalır. Son formunu elde edebilmesi için ürünün hava ile soğutulması gerekir.

Mouse pad basımı için yapılacak çalışma organize matbaa baskısı şeklinde olabilir. Bu durum da farklı baskılı materyaller de yapıldığı gibi kullanılan malzeme için mevcut tabaka vardır ve hepsinin pozlanması ile üretime yapılabilir. Tasarıma mutlaka bıçak izi ve kesim için pay bırakılması uygulanmalı ve pozlanma sırasında sıcak baskı tekniği ile hızlıca üretimin yapılması mümkündür.

Mouse Pad birden fazla malzeme ile üretimi mümkün olabilir ve sıcak baskı tekniği sıklıkla tercih edilir. Kumaş ve polyester boya emilimine elverişlidir. Bu sebeple seçilecek boya kalitesi tasarımı bozmayacak şekilde olmalıdır.

Mouse Pad Boyutu ve Malzemelerin Kalite Özellikleri

A5 ölçüleri sıklıkla gündelik kullanıma uygundur. Kare ölçüleri de oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. A4 boyutların da veya kare şeklinde veya bu şekle yakın tasarımlar da mouse pad üretilebilir. Üretimin standart bir şekli yoktur. İsteklere göre şekillenir. Fakat çoğunlukla firmalar, oyuncular tarafından standart üretimi için 21×21 cm, 20×17 cm gibi ölçüler sıklıkla tercih edilir. Kare formun da veya tam kare olmayan ölçüler de promosyon olarak kullanılabilir.

Farklı boyutlar da üretim yapılabilir ve mouse pad üretim safhasın da hangi malzeme kalitesinin tercih edildiği de önemlidir. Plastik, polyester, kumaş gibi malzemeler üretimden tutun da bilgisayar kullanıcısının kullanım safhasında dahi kalitenin ne aşama da olduğunu göstermektedir.

Alternatif ürün gruplarımızdan oto kokusu baskısı ve bardak altlığı fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Mouse Pad Baskı Süreci ve Devamındaki İşlemler

 • Mouse pad basımı iki farklı şekilde uygulanabilir. Dijital baskı ve seri üretim olarak ikiye ayırmak mümkündür.
 • Seri üretim işlemlerin de mevcut forma vardır. Şablon oluşturulup referans alınarak işin pozlanması yapılır ve tabaka için seri baskı üretimi uygulanır.
 • Tabaya baskı uygulanır. Bıçak izi ve kesim bölgeleri itinalı şekilde yapılarak belirlenen ölçüler de parçalara ayrılır. Tüm kenarları ile bıçak izi uygulanır ve kesim tamamlanır.
 • Müşterinin özel istekleri ile de üretilebilir. İstenen mouse pad modelleri için özel bıçak izi ile üretimi dikdörtgen ve kare şekillerin de yapılması mümkündür. Bazen ise müşterinin istekleri ile çeşitli objeler baz alınarak kesime geçilebilir.
 • UV olsun veya dijital baskı üretimi için tüm tabakalara uygulanacak sıcak pres ile yağlı kağıdı andıran forma eklenerek örtülmesi yapılır. Bu baskı tekniği ile tasarımın pozlanması yapılırken tabakaya geçmesi sağlanır ve soğuma için bekletilir.

Mouse Pad Baskısı İçin Kalite Standartlarına Neden Dikkat Etmelisiniz?

 • Mouse pad promosyon ürünlerden bir tanesidir. Fakat onu diğer ürünlerden ayıran özellik sıklıkla aktif kullanımı mümkün olmasından dolayıdır. Sadece bilgisayar firmaları değil, oyun severler, oyunla alakalı sektör de yer alan, teknoloji odaklı firmaların da sıklıkla tercih ettiği promosyondur.
 • Karar verdiğiniz malzeme kalitesi, kullanıcının oyundaki performansını etkileyecektir. Orta kalite malzemenin tercih edilmesi, çeşitli aksaklıkların yaşanmasına ve ürünün çok geçmeden çöpe atılmasına neden olacaktır. Bu nedenle mouse pad promosyonlar arasında aktif kullanıcılara sahip olmasından dolayı markanızın prestijini düşünerek hammadde kalitesini ona göre ayarlamalısınız.

Mouse Pad Baskı Fiyatları Açısından Neler Önemlidir?

Mouse pad baskı fiyatları açısından birkaç kriterden etkilenebilir. Taban kısım da kullanılacak kauçuk malzeme, kaç adet üretimin yapılacağı, hangi kalitede boyanın kullanılacağı gibi. Bıçak kesimi için özel tasarım uygulanacak mı? Şeklinde sıralamak mümkündür.

Çoğunlukla baskı yapacak firmalar ölçü ve ürünün hangi özellikler de olduğuna göre opsiyonel seçenekler geliştirebilir. Mouse pad tabanlığı gibi. Bu seçenekler de değişikliğe gidilmesi fiyat farklılığının oluşmasını sağlayacaktır. Uygulanacak standart veya özel baskı için seçim de bulunulması, kaç adet ve ürün özelikleri gibi unsurlar ana kriterler arasında yer alır.

Ek bilgi

Ürün Cinsi

21x18cm veya 20x20cm Kauçuk Taban

Adet

1000

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.