X Banner Baskı

  • Ebat
    İçindekiler
    Baskı Yönü

  • X banner basımı üretim süremiz 2 iş günüdür.
  • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
  • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

X banner baskı dış mekan reklamcılığına önem veren firmalar için oldukça popüler bir materyaldir. Sabit reklam materyali isteyen ve yelken bayrak için alternatif arayan işletmelerin çeşitli organizasyonlar da kullandığını söyleyebiliriz. Baskı alanı geniş olup pratik çözümler sunan x banner maliyet olarak da ekonomik olması sebebi ile tercih edilmektedir. Peki, x banner baskı nedir, neleri bilmeniz gerekiyor?

X Banner Baskı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

X banner firmanın dönemsel kampanyaların da veya firmanın odak noktası oluşturulması, bilgi verilmesi gibi konular da kullanılabilir. Kapalı alan veya dış mekanlar için sıklıkla kullanılmaktadır. Oluşturulacak x banner de yer alan kampanyayı doğru bir şekilde oluşturmalısınız. Veyahut tasarım oluşturarak firma hakkında kitleye bilgiler paylaşmalısınız.

Branda basımı için kullanılan Avrupa vinil ürünü vardır. Dökme malzeme olup x banner kullanılması için 400-440 gramlık ağırlığa sahip olması yeterlidir.

Çin ürünlerindeki gramajlar daha düşüktür. Maliyeti düşürmek adına tercih edilebilir. Ama genelde Avrupa vinil daha sıklıkla kullanılır. Kaliteli olan malzeme ile iç ve dış mekan bölgelerin de x banner sıklıkla tercih edilmektedir.

Vinil yapı olarak plastik malzemeye benzer. Baskı yapılmak istendiğin de birçok alan da kullanılır. İki farklı gramaj çeşidi ve dokusu ile x banner taşıma çantası ebatların da olması sebebi ile de ilgi çekmektedir. 400 gram kalitesin de olan Avrupa vinil baskı ve dış etkenlerden korunması amacıyla daha etkilidir.

Vinil baskı için dökme model tercih edilecek ise sıvı teması olduğu zaman emici yapısı devreye girer. Boya tercihin de doğru kararlar uygulandığından emin olun. Fason boya tercih edilir ise hedeflenen başarı yakalanamaz ve renk uyumluluğun da sorunlar çıkabilir.

X banner Basım Ebadı ve Kaliteyi Belirleyen Faktörler

X banner basımı boyut kavramı ilgili baskı yapacak olan matbaanın ürün çeşitliliği ile alakalıdır. Yalnız çoğunlukla dikdörtgen şekillerin de baskı yaygın kullanılmaktadır. 80×100 cm, 90×120 cm gibi ebatlar kullanılır. Bu ölçülere biraz ekleme yapılır ve baskı tıraşlama metotlarından sonra nihai ölçüleri ifade ettiğimiz şekildedir.

Kaliteyi etkileyen faktörlerden bir tanesi de işçilik yöntemleri ile alakalıdır. Buna ek olarak doğru malzemeler, kaliteli dijital baskı yöntemleri uygulanması durumun da oldukça başarılı sonuçlar elde etmek de mümkün olacaktır.

Fakat kalitesiz malzeme kullanılır, çözünürlüğü düşük görseller tercih edilmesi, ürünün de sorunlu görünmesine sebep olabilir. Ayrıca malzemedeki kalitesizlik dış etkenlerden etkilenmesini de beraberin de getirir.

Sipariş aşamasında iken malzemenin gergin duracak malzeme ile yapılmasını ve işçilik teknikleri ile baskı uygulanması gibi ayrıntılara dikkat ediniz.

X banner Baskı Süreci ve Devamındaki Aşamalar Nelerdir?

Firma için kapalı alan (iç) ve dış mekan reklam işlemlerine yönelik kaliteli malzeme kullanılması gerekir ve vinil malzeme tam olarak bunu sağlamaktadır. Farklı ülkeler vinil için çeşitli gramajlar da ürün kullanır. Türkiye için standart 250-450 gram aralığında değişmektedir. Baskı aşamasına ilişkin iç ve dış mekana yönelik daha pratik, üzerinde durulması gereken kriterler içerir.

Dijital baskı yapımına ilişkin rulo halinde bulunan ürün ile seri baskı yapılmasına başlanır. Gergin halde ürün nihai formun da duracağı için taşırma payına dikkat edilmelidir. 1 metrelik genişliği var ise pozlanma yapılacak ürün için en fazla genişlik 95 cm seçilmesi gerekir. Gergin olarak kalması için bu gereklidir. Ürün için kesim ve taşırma kaç cm pay verilecek ise mevcut forma için son şekil hesaplanması ile tamamlanır.

Baskı yapıldıktan sonra formanın üstünden, alt kısmından, sol veya sağ kenarından tasarımın asla zarar görmemesi sağlanarak kesim yapılır. Devamında törpülenme uygulanır.

X banner Basım Kalitesi İçin Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Fuar, dış mekan pek çok bölge için sorunsuz reklam ihtiyaçlarına cevap verebilecek görsel reklam aracından söz ediyoruz. Firmanın prestiji çerçevesin de karar alınmalıdır. Dış etkenlerden zarar görmüş ve deforme olmuş bir ürüne kimse sahip olmak istemez.

X banner Baskısı Fiyatları En Çok Ne Etkiler?

Basım fiyatları netleştiren birkaç tane kriter vardır. Baskıya kaç tane ürün verilecek? Az sayıda baskı yapılmasına uygun bir üründür. Ama baskı sayısı ne kadar fazla olur ise birim başına daha az ödeme yapılması da mümkündür. Adet haricinde vinil malzeme kalınlığının kaç gram olduğu, hangi ölçüler de basım yapılacağı gibi konular da x banner basım fiyatları için son derece etkilidir.

Alternatif olarak roll up banner basımı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Ek bilgi

Ebat

80x180cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.