Yelken Bayrak Baskı

 • Ebat
  İçindekiler
  Baskı Yönü

 • Yelken bayrak basımı üretim süremiz 5 iş günüdür.
 • Fiyatlara tasarım dahil değildir.
 • Kargo ücreti müşteriye aittir.

Toplam Fiyat: +KDV

Açıklama

Yelken bayrak baskı firmalar için önemli olan reklamcılık alanında popüler bir materyaldir. Oldukça uzun süredir her sektör için farklı organizasyonlar da reklam girişimleri konusunda kullanılmaktadır. Farklı türlerdeki formlar da ve çeşitli özellikler, boyutlar da basılan yelken bayrak için raşel kumaş ismin de malzeme kullanılmaktadır. Kumaş formu ince olmasına karşın basım kalitesi ve uzunca bir süre formunu da koruyabilmesi artı özellikleri arasındadır. Çeşitli işletmelerin organizasyonları için tek yönlü baskı olarak raşel kumaş kullanılır. Genelde açık hava reklamcılığı konusunda maliyeti çok yüksek olmayacak seçenekleri arayanlara hitap etmektedir.

Öyleyse, kullanım alanı oldukça geniş olan yelken bayrak basımı işlemlerine dair neler önemlidir? Özelliklerini tanımak ve yelken bayrak basımı çalışmalarına dair hangi aşamalardan geçtiğine değinmemizi ister misiniz?

Yelken Bayrak Baskı İçin İlk Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Yelken bayrak müşterinin isteği doğrultusun da üretimi yapılır. Ama ilgili baskı işlemleri yapan firmanın ekonomik ve standart olmak üzere kalite açısından farklı formlar ile baskı yapabileceği ürün çeşitliliği de mevcuttur. Bunun yanı sıra açık hava reklamcılığı için daha uygun bir üründen söz ettiğimiz için rüzgar, yağmur gibi dış etkenlere karşı ne derece korunduğunu da bilmelisiniz. Önceliğiniz yelken bayrak basımı için maliyetten daha çok kalite çıtasının nerede olduğudur.

Çoğunlukla dış etkenlerdeki durumlarla karşı karşıya kalabilecek bir üründür. Formunu kaybetmemesi için yelken bayrak basımı için kumaş dokusu ve kalitesine dair ayrıntılara önem vermelisiniz. Reklamcılık alanında ise dikkat çekici tarafı basım öncesine dair tasarım alanında neler yapıldığıdır.

Yelken bayrak basımı işlemlerine ilişkin tasarım düzenleme sürecine ait basım kriterlerinin ne olduğu bilinmeli ve ona göre şablon oluşturulmalıdır. Bu sayede sonuç olarak daha verimli işlemler ortaya çıkarılabilir.

Kumaş yapısının şeffaf ve ince olmasından dolayı yelken bayrak basımı tek yön işlemlerin yapılmasına daha müsaittir. Bu nedenle baskı işlemi verdiğiniz firma, mevcut kampanyanızı, ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkartmak için kaliteli, dikkat çekici mesajlar vermesi gerekir.

Basım aşaması ve uygulama konusunda ilintili olan tasarım konuları için hazır da kullanılmak üzere mevcut şablon referans alınmalıdır. Eğer tasarım yapılırken taşırma payı unutulur veya ölçü yapılacak bıçağa göre ayarlama uygulanmazsa estetik açıdan görüntü oldukça bozulacaktır. Baskıdan çok önce tasarım için tüm pürüzlerin giderilmesi, kesim ve taşırma payının doğru hesaplanması yapılmalıdır.

Yelken Bayrak Basımı Ebadı ve Kalite Nitelikleri

Yelken bayrak reklam basım işlemlerine kıyasla boyut özelliğinde kısıtlı imkanları vardır.

Boyut olarak örneğin 75×250 cm ve 100×400 cm aralığında daha yaygın kullanım seçenekleri vardır.

Ölçüler arasında kısmi de olsa bazı farklılıklar yer alabilir. Ama genel itibari ile birbirine yakın boyutlar da baskı yapıldığını da belirtebiliriz.

Kumaş için, raşel kumaş ince dokulu olup basım işlemlerinde tasarımın yer aldığı bölümdür. Olta, dubalı, plaj bayrağı gibi ürünler hep bu kumaştan üretilir. Bu sebeple yelken bayrak kalitesini asıl belirleyen kaç gramlık ürün olduğudur. 90 gramlık raşel kumaş az önce yazdığımız malzemelere göre maliyeti oldukça düşürecektir. Sadece 20 gramlık bir artış yani 110 gram ve üzeri gramaj ile üretilmesi ise kaliteli basım anlamına gelir.

Fiyat ile kalite karşılaştırılması yelken bayrak basım işlemi için kesinlik olarak tanımlanamaz. Bahsettiğimiz malzeme kalitesi açısından bir kıyastır. Bazı organizasyonların kısa süreli olmasından dolayı düşük gramaj içerecek şekilde kullan-at tarzında üretim yapılabilir. Fakat daha uzun süreli devam ettirilecek ihtiyaçlar için daha kaliteli olan yüksek gramajlı kumaş tercih edilmelidir.

Alternatif ürün grubumuz olan branda basımı ve Roll up banner baskı fiyatlarımızı da inceleyebilirsiniz.

Yelken Bayrak Basımı Süreci İçin Bilgiler

Fuar bayrağı, plaj bayrağı ve daha pek çok ürün için raşel kumaş malzeme ve dijital baskı kullanılması ile üretim yapılabilir. 90, 120 gram kumaş ağırlıkları arasında tercihe ve ihtiyaçlarınıza göre baskı yapılması mümkündür. Bu konuda renk faktörüne ekstra dikkat etmelisiniz. Kumaş ince olmasından dolayı tasarım ekranındaki renkler ile arasında farklılıklar gözlenebilir. Transparan görüntü raşel kumaş üzerinde daha solgun ve net olmayan görüntüye dönüşebilir. Renk tercihlerin de bu sebepten dolayı sade veya daha canlı renklerin tercih edilmesi uygundur. Ara tonlar tercih edilirse risk alınmış olur ve bahsettiğimiz sorunlar gerçekleşebilir.

Forma üzerine baskı işlemi yapılır ve belirtilen ölçüler de kumaşlar eşit parçalara dönüştürülür. Kumaşın sırf bölmesine ilişkin verilecek pay ile içe doğru dikime başlanır. Buradaki amaç kumaşın hedeflenen forma sokulması ve bayrak direği ile uyumlu olacak şekli almasıdır. Bu işlem sayesinde kolaylıkla bayrak direği ile kumaş bütünleşmiş olacaktır.

Yelken Bayrak Baskısı Kalite Konusunu Etkileyen Faktörler Nelerdir

 • Daha çok açık hava reklamcılık açısından kullanılan üründür. Hedef kitleye ulaşım imkanı işletmenin yakınındaki insanlarla alakalıdır. Bundan dolayı işletmenin nasıl vitrini varsa bayrak da bir çeşit vitrin işlevi görmektedir.
 • Reklam basımında aklınıza gelen her detay bayrak basım kalitesini temsil eder. Hangi tasarım detayları, materyaller kullanılıyor ise bütün olarak düşünülmesi gerekir.
 • Raşel kumaş bayrak tasarımının yapılacağı bölgedir. Hangi yelken direği tercih ettiğiniz, duba rengi, şekil ve kaliteyi etkileyen her faktör belirleyici olacaktır.
 • Eğer plastik bayrak tercih edilir ve tasarımı beğenilmez ise insanlar kaliteyi sorgulamaya başlayabilir. Öyle ki son senelerde plastik direkt yerine metal ve parlak olan tasarımlar ve takım halinde satışı sıklıkla yapılmaktadır. Kaliteyi baştan sona yakalamanız için de fırsat anlamına gelen detaylar arasındadır.

Yelken Bayrak Baskı Fiyatları İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yelken bayrak basım fiyatları bir bayrak tasarımı da yapılsa düşük maliyetli üretimi mümkündür. Fakat sipariş adeti arttığı zaman birim maliyeti daha da düşecektir. Hangi formanın tercih edileceği, özellikleri, bayrağın ölçüleri ve kumaşının ne olacağı gibi detaylar fiyata etki edebilir.

Ek bilgi

Ebat

75x250cm, 75x300cm, 100x400cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.